Zapraszamy na spotkanie z Symchą Kellerem

Spotkanie z Symchą Kellerem. Tomaszów MAzowiecki, Miejskie Centrum Kultury, ul. Browarna 7, 23.05.2022, godz. 18.30, wstęp wolnySymcha Keller polski kantor i chazan, działacz społeczności żydowskiej, były przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi będzie gościem spotkania, jakie odbędzie się 23 maja o godz. 18.30 w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7. Wygłosi prelekcję o obrzędach w tradycji żydowskiej. Wstęp wolny.

 


Spotkanie będzie pierwszym z cyklu, jakie zostaną zorganizowane w ramach edukacyjno-animacyjnego projektu „ETNO re:WITALIZACJE 2.0”, który realizowany jest przez Fundację Monumentum ludaicum Lodzense we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Poza wykładami planowane są wycieczki oraz warsztaty związane z wielokulturowością miast takich jak Tomaszów Mazowiecki czy Łęczyca.

Zapraszani goście opowiadać będą o tradycji kulturowej i obrzędowej. Ważnym elementem projektu będzie zapoznanie odbiorców ze sztuką dawną, ale i nowoczesną, w celu dalszego rozwijania w nich kompetencji krytycznego i refleksyjnego odczytywania dzieł kultury.

Spotkanie z Symchą Kellerem. Tomaszów MAzowiecki, Miejskie Centrum Kultury, ul. Browarna 7, 23.05.2022, godz. 18.30, wstęp wolny

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *