Zapraszamy do pracowni rysunku i malarstwa

Chcesz zostać artystą, ale nie wiesz od czego zacząć? Trochę malujesz, ale twój warsztat nie jest doskonały? Zamierzasz zdawać do liceum plastycznego lub na uczelnię artystyczną i chcesz poprawić swoje umiejętności? A może po prostu lubisz spędzać czas przy szkicowniku lub sztaludze? Zapraszamy zatem do naszej pracowni rysunku i malarstwa, gdzie pod okiem specjalisty pogłębisz swoją wiedzę w tym zakresie oraz miło i kreatywnie spędzisz czas.

rysunek i malarstwoZajęcia w pracowni malarstwa i rysunku kierowane są do dzieci od 9 lat, młodzieży oraz osób w wieku dojrzałym z różnym doświadczeniem plastycznym oraz różnymi potrzebami. Mają one charakter praktyczny, dopasowane są do umiejętności i potrzeb uczestników, dlatego każdy ma indywidualny tok pracy, może liczyć na korekty i rozmowy z prowadzącym.

Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawy:

• techniki i technologii rysunku ołówkiem, grafitem, węglem oraz pastelem (suchym i olejnym),
  • techniki i technologii malarstwa akrylowego,
  • teorii kompozycji obrazu,
  • teorii perspektywy – zbieżnej i malarskiej,
  • budowy i konstrukcji ciała ludzkiego – w oparciu o pracę z modelem,
  • zasadniczych problemów malarskich – w oparciu o pracę z martwą naturą oraz szereg wiążących się z tymi zagadnieniami problemów towarzyszących procesowi powstawania obrazu.

Zajęcia  z rysunku i malarstwa odbywają się w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 pod kierunkiem Mirosława Bernackiego. Dla dzieci powyżej 9. roku życia – we wtorki i czwartki w godz. 14-18, dla młodzieży od 16 lat i dorosłych w poniedziałki, środy i piątki w godz. 12-20

Rysunek i malarstwo oferujemy także w MCK Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 7. roku życia. Prowadzi je Marcin Staniec we wtorki w godz. 15-16.30 oraz 16.45-18. Natomiast w MCK Browarna proponujemy zajęcia pn. Plastyka „W punkt” pod kierunkiem Bożeny Gajdy, które przeznaczone są dla dzieci od 5 do 14 lat (środy w godz. 14.30-16 oraz czwartki w godz. 15-17).

Serdecznie zapraszamy, są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przez stronę: strefazajec.pl https://www.strefazajec.pl/course?city_id=63&company_id=1152&course_age=

Wszystkie zajęcia odbywają się w reżimie sanitarnym.