Zagrali jazz na tomaszowskich ulicach

Koncert Parnas Bras Band na pl. Kościuszki. Muzycy grają na instrumentach dętychZespół Parnas Brass Band gościł w sobotę, 26 września w Tomaszowie Mazowieckim. Muzycy przyjechali do naszego miasta na zaproszenie Miejskiego Centrum Kultury, by zabrać mieszkańców w magiczną podróż do krainy swingu i jazzowych improwizacji.

Mimo nie najlepszej aury artyści zaczęli uliczne granie już od godzin porannych. Można ich było spotkać m.in. przy pl. Narutowicza, na ul. Warszawskiej czy na osiedlu Niebrów. Na finał zagrali półgodzinny koncert na pl. Kościuszki. Zarówno występy uliczne, jak i finałowy koncert spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. W ich trakcie Parnas Brass Band raczył tomaszowian znanymi jazzowymi hitami w niebanalnych aranżacjach, jak również autorskimi kompozycjami inspirowanymi uliczną muzyką nowoorleańskich zespołów dętych.

Członkowie Parnas Brass Band są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. W Tomaszowie zagrali w składzie: Paweł Palcowski (trąbka), Marcin Elszkowski (trąbka), Adam Bławicki (saksofony), Robert Kosiński (puzon), Szymon Klekowicki ‒ najbardziej rozpoznawalny tubista jazzowy w Polsce (helikon) oraz Piotr Budniak (perkusja).

Fot. Dariusz Kwapisiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *