Zaczynamy na 5. Love Polish Jazz Festival!

5. Love Polish Jazz Festival, 17-18.09.2021, Tomaszów MazowieckiHej, hej, odliczamy już czas do wieczornych koncertów w ramach 5. edycji Love Polish Jazz Festivalu! Z kim się widzimy?
Dziś zagrają dla nas: o godz. 18 – Szymon Mika International feat. Yumi Ito and Oskar Török oraz o godz. 20 Jazz Band Młynarski ‒ Masecki – projekt „Płyta z zadrą w sercu”.
Bramki otwieramy o godz. 17. Osoby, które mają bilety do strefy A, wchodzą wejściem głównym do Areny Lodowej, natomiast osoby z biletami do strefy B – wejściem bocznym.
Pamiętajcie o zachowaniu bezpiecznych odległości od innych uczestników, dezynfekcji rąk i maseczkach, które obowiązują w pomieszczeniach zamkniętych.
Przypominamy też, że w przerwach między koncertami odbywać się będzie zbiórka pieniędzy na kosztowną terapię genową dla chorej na SMA1 kilkumiesięcznej Zosi Bigos.
 
Po koncertach 17 i 18 września zapraszamy na dalsze spotkania z jazzem do Klubu Festiwalowego, który znajduje się w Galerii Sztuki Arkady https://www.facebook.com/galeriaarkady przy ul. Rzeźniczej 4 (w samym centrum miasta, tuż przy pl. T. Kościuszki).

💚Szymon Mika International feat. Yumi Ito and Török – recital 👈
Lider zespołu Szymon Mika to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu wyróżnień, m.in. zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012). Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern powiedział o Szymonie – „Zachwycający gitarzysta”. Yumi Ito to polsko-szwajcarsko-japońska wokalistka jazzowa, aranżerka i kompozytorka, laureatka słynnego Montreux Jazz Festival. Yumi mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają do Polski i Japonii. Współtworzy nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata, każdorazowo wzbudzając zachwyt krytyków. W swoich utworach łączy tradycję jazzową z muzyką klasyczną. Na naszym festiwalu Yumi Ito wykona m.in. piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk – Tomaszów.
💚Jazz Band Młynarski‒Masecki – projekt „Płyta z zadrą w sercu” 👈
Kilkunastoosobowy band zaprezentuje polski przedwojenny jazz. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był synonimem muzyki rozrywkowej najwyższej próby. Artyści doskonale odwzorowują brzmienie przedwojennych orkiestr. Śpiew Jana Młynarskiego przywodzi na myśl dawne warszawskie piosenki uliczne i dansingowe, zaś drugi z liderów, wybitny pianista, Marcin Masecki dopełnia stylistykę starego polskiego jazzu. Jest to projekt pełen pozytywnej energii i wspaniałego swingu. Każdy występ Jazz Band Młynarski‒Masecki to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Muzycy zapełniają w Polsce największe sale koncertowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *