Za nami wystawa pracowni rysunku i malarstwa pn. „Akwarele”

Grupa kobiet w różnym wieku stoi obok siebie przed ścianą z wywieszonymi w ramkach obrazami akwarelowymi. Obrazy wywieszone są w niewielkich od siebie odległościach, poziomo jeden za drugim. Każda z kobiet przygląda się innemu obrazowi. Ich twarze są pełne podziwu, ale pośród nich pojawiają się również uśmiechy.W piątek, 2 grudnia o godzinie 18 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz odbyła się wystawa malarstwa „Akwarele”. Wystawiane prace zostały wykonane przez uczestniczki zajęć pracowni rysunku i malarstwa.

Elżbieta Stolarek, Iga Kopeć i Urszula Wójcikowska to panie, które pracują pod okiem naszego mistrza – Mirosława Bernackiego w jego pracowni. Swoje prace zdecydowały się pokazać podczas wczorajszego wernisażu. Jedna technika, lecz wykorzystana przez trzy różne kobiety sprawia, że każda z wykonanych prac jest niesamowita i wyjątkowa. Podczas wydarzenia można było lepiej poznać artystki, ich historie i powody, dla których malują właśnie akwarelą oraz co w niej lubią najbardziej.

Wydarzenie uprzyjemnił utwór wyśpiewany przez Magdalenę Gosa z grupy „Wokalni” prowadzonej przez trenerkę wokalną Miejskiego Centrum Kultury – Beatę Niedzielską.