Wystawa poplenerowa w MCK Tkacz

Blisko trzydzieści prac wykonanych przez uczestników zajęć z rysunku i malarstwa w Miejskim Centrum Kultury na wakacyjnym plenerze malarskim w Inowłodzu zostanie pokazanych na wystawie w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Wernisaż zaplanowano na 6 października o godz. 18.

Plener, który odbył się w lipcu w Inowłodzu, był kontynuacją rocznych działań w pracowni rysunku i malarstwa kierowanej przez artystę plastyka Mirosława Bernackiego. Wzięło w nim udział 12 osób. Głównym tematem artystycznych działań był pejzaż i poznanie tajników malowania w otwartej przestrzeni. Trzydniowy plener zaowocował około trzydziestoma pracami wykonanymi w technice ołówka, akrylu i akwareli.

Na wystawie swoje obrazy zaprezentują: Urszula Wójcikowska, Elżbieta Stolarek, Agata Fornalczyk, Dorota Surowińska, Anna Hetke, Jerzy Wolaniuk, Iga Kopeć, Marcin Jaros, Agnieszka Węglińska, Magdalena Turlińska, Barbara Tuora-Wysocka i Renata Łopat.

Wstęp na wernisaż jest wolny. Zapraszamy.