Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy

Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy. Tomaszów MAzowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50, godz. 18, wstęp wolnyOd 23 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 oglądać będzie można wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy – tomaszowianki, obecnie mieszkającej i tworzącej w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18. Wstęp bezpłatny.


Magdalena Dziejma (Jakóbczak) malarstwa i rysunku uczyła się między innymi w Miejskim Centrum Kultury (wówczas OK Tkacz) pod kierunkiem artysty plastyka Mirosława Bernackiego. − Dużo pracowała, ponieważ swoją przyszłość wiązała ze szkołą artystyczną. Dała się poznać jako aktywna, koleżeńska i twórcza osoba. Uczestniczyła w konkursach, warsztatach i wystawach organizowanych przez pracownię. Brała też udział w plenerach malarskich organizowanych przez ośrodek w Inowłodzu, Liciążnej, Lanckoronie. W pracowni Tkacza przygotowywała się do egzaminów wstępnych na uczelnię artystyczną, z pozytywnym skutkiem – wspomina M. Bernacki, kurator wystawy.

Pani Magda w 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Później zajęła się malowaniem portretów na zamówienie, natomiast od połowy 2020 roku zaczęła malować autorskie obrazy. Portrety artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w Polsce oraz poza granicami kraju między innymi w Anglii i Niemczech.

Malarkę interesują nieoczywiste rozwiązania kolorystyczne, emanujące spokojem, z nutą swoistej tajemnicy. Motywy przedstawiane na płótnach w sposób poetycki pozostawiają element niedopowiedzenia.

Wystawy:
– 07.2008 – wystawa zbiorowa „Plener malarski Inowłódz”, OK Tkacz, Tomaszów Mazowiecki
– 07.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 3/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok
– 05.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 2/22”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok
– 04.2022 – wystawa indywidualna „Tajemnica spojrzenia”, Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Wasilków
– 01.2022 – wystawa zbiorowa „Prezentacje 1/2022”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok
– 07.2021 – wystawa zbiorowa „Prezentacje”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok
– 03.2021 – wystawa zbiorowa „Kobieta”, Galeria Sztuki Marchand, Białystok
– 12.2020 – wystawa zbiorowa „Kobieca strona sztuki”, Defabryka, Warszawa

Miejsce wydarzenia: Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50.

Wstęp wolny.

Wystawa malarstwa Magdaleny Dziejmy. Tomaszów MAzowiecki, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50, godz. 18, wstęp wolny

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *