Wystartowała Letnia Scena Artystyczna

Scena w plenerze. Na niej pięciu muzyków Wszyscy w jednakowych kaszkietach. Stojący pośrodku mężczyzna gra na klarnecie. Za nim kolejny gra na perkusji. Dwóch gra na gitarach, a ostatni na akordeonie. Nad sceną kolorowe reflektory.Koncertem Kapeli Spalskiej w piątek, 7 lipca rozpoczęliśmy cykl wakacyjnych wydarzeń kulturalnych pn. „Letnia Scena Artystyczna”. Dopisała pogoda i publiczność. Przed głównym koncertem przygotowaliśmy również animacje i zajęcia plastyczne dla dzieci, a na naszej otwartej scenie swój talent wokalny zaprezentowały młode uzdolnione tomaszowianki.

 

Muzycy z „Kapeli Spalskiej” przenieśli publiczność w klimat dwudziestolecia międzywojennego za sprawą piosenek śpiewanych niegdyś m.in. przez Mieczysława Foga. Potem zabrali w muzyczną podróż po różnych krajach, a na koniec wykonali kilka autorskich utworów, m.in. o Spale. To do tej miejscowości nawiązuje nazwa zespołu.
Wcześniej na naszej otwartej scenie zaprezentowały się młode, utalentowane wokalistki: Oliwia Albin, Natalia Czapnik, Maja Napierała, Lena Mierzwa, Antonina Bandos i Julia Pawłowska. Wszystkie doskonalą swój śpiew pod kierunkiem naszej trenerki wokalnej Anny Gnatek.
Najmłodsi mogli bawić się też przy ogromnych bańkach mydlanych lub tworzyć prace na stoisku plastycznym.

Przypominamy, że w ramach Open Stage na Letniej Scenie Artystycznej  może wystąpić każdy, kto chce pochwalić się swoim talentem – nie tylko wokalnym czy muzycznym. Wystarczy dostarczyć kartę zgłoszenia (do pobrania https://mck-tm.pl/letnia-scena-artystyczna-mozesz-wystapic-i-ty/ do MCK przy pl. Kościuszki 18.

 

A już w kolejny piątek (14 lipca) widzimy się na pl. Kościuszki, by obejrzeć film „Zupa nic”. Kino na leżakach czeka na Was!

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *