Wyruszamy w świat ekologii „Kolorową Lokomotywą”

Ekologiczne wycieczki, warsztaty upcyklingowe i spektakl to atrakcje, z jakich dodatkowo (i bezpłatnie) skorzystają w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dzieci uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury. Projekt realizować będziemy w partnerstwie z Łódzkim Domem Kultury.

Pierwsze spotkanie już 6 lipca, a kolejne 13 i 27 lipca oraz 4 i 10 sierpnia. Zajęcia stacjonarne będą się odbywać w MCK Tkacz, a na wycieczki pojedziemy do pasieki w Lipce.

Projekt pn. „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” jest częścią szerszego programu ekologiczno-artystycznego prowadzonego na terenie województwa łódzkiego. Jego celem jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w warsztatach ekologicznych, wycieczkach, spektaklu teatralnym, a także konkursie twórczym. Wszystkie działania edukacyjne czerpać będą z idei upcyklingu. To sposób na przetwarzanie wtórne odpadów w wyniku czego powstają wartościowe surowce. Nadrzędnym celem takiego działania jest zmniejszenie zużycia surowców naturalnych oraz powstających odpadów.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.