Wieczór z „Opiekunem”

Sala kinowa. Na widowni w półmroku siedza ludzie. Przed nimi ekran, na ktrym wyświetlany jest film.Za nami druga z cyklu Ale Kino projekcja filmowa w otworzonej w grudniu sali kinowej KiTKA w Miejskim Centrum Kultury Tkacz. W środę, 11 stycznia kilkadziesiąt osób obejrzało „Opiekuna” w reż. Michela Franco.

Film dostarczył widzom wiele emocji i wzruszeń, głównie ze względu na to, że poruszał trudny temat odchodzenia, opieki nad osobami niepełnosprawnymi czy terminalnie chorymi oraz ich prawa do godnego życia, ale i śmierci.

W głównego bohatera dramatu – Davida Wilsona – wcielił się Tim Roth, angielski aktor znany m.in. z ról w filmach „Pulp fiction” i „Wściekłe psy” Quentina Tarantino. W „Opiekunie” zgrał pielęgniarza, który na co dzień zajmuje się nieuleczalnie chorymi pacjentami, traktując swój zawód jak powołanie. Z każdą osobą nawiązywał silną emocjonalną więź. Jak się okazało, empatia wobec podopiecznych nie była mu obca, ponieważ wcześniej opiekował się chorym na raka synem.

To jeden z filmów, o których z pewnością nie da się zapomnieć po wyjściu z kina.

Jeśli jednak ktoś woli lżejszy repertuar, zapraszamy na kolejną projekcję, która odbędzie się już 8 lutego. Tym razem pokażemy komedię romantyczną „I tak cię kocham”. To film pełen humoru, nieoczywistych sytuacji, a na dodatek oparty na prawdziwej historii. W sam raz na walentynki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *