„Tomaszów Mazowiecki w przyszłości” – tak to widzę. Znamy zwycięzców konkursu

28 sierpnia 2020 r. komisja konkursowa w składzie: Izabela Śliwińska ‒ zastępca prezydenta miasta, Iwona Sudak – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Izabela Młynarczyk z Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Klimatu oraz Marzanna Majewska i Iwona Jabłońska z Miejskiego Centrum Kultury dokonała oceny prac, które wpłynęły na konkurs Tomaszów Mazowiecki w przyszłości – tak to widzę” organizowany przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki oraz Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim w ramach uczestnictwa Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki w Programie Rozwój Lokalny.

Celem konkursu, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Tomaszowa Mazowieckiego, było m.in. poznanie potrzeb i wizji najmłodszych mieszkańców w zakresie rozwoju naszego miasta, rozwijanie kreatywności, zainteresowań, wrażliwości i wyobraźni artystycznej dzieci, a także podnoszenie świadomości społecznej w obszarze uzależnień oraz aktywizacja i promocja zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży.

Dzieci z klas I-III mogły wypowiedzieć się w formie plastycznej, natomiast uczniowie klas IV-VIII za pomocą pracy literackiej lub krótkiego filmiku (do pięciu minut).

Przy ocenie prac plastycznych komisja konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność, pomysłowość autorów, estetyka pracy i jej wartości artystyczne.

Przy ocenie prac literackich jury brało pod uwagę: twórczy charakter utworu, poprawność stylistyczną i językową, samodzielność i oryginalność pracy.

Wyniki

Kategoria I –  uczniowie klas I-III szkół podstawowych forma plastyczna:

I MIEJSCE:

  1. Kamila Zieja

WYRÓŻNIENIA:

  1. Lena Chodera
  2. Alicja Lober
  3. Mateusz Sęk

Kategoria II – uczniowie klas IV-VIII praca literacka

I MIEJSCE:

  1. Jakub Izdebski

WYRÓŻNIENIA:

  1. Marcelina Magiera
  2. Jakub Kostrzewa
  3. Oliwier Kwiatkowski

W kategorii klas IV-VIII żadna praca filmowa nie wpłynęła.

Laureaci odebrali nagrody podczas XIII Pikniku Organizacji Pozarządowych „Lokalni Niebanalni”, który odbył się 30 sierpnia na przystani miejskiej nad Pilicą. Wręczył je im prezydent miasta Marcin Witko. Pozostali uczestnicy konkursu dostali upominki. Nagrodzone prace można było obejrzeć na miniwystwie przy stoisku Miejskiego Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *