Tkanie na kolanie – zapraszamy na warsztaty

Od 16 sierpnia rusza nabór na warsztaty tkackie w ramach projektu „Tkanie na kolanie”. Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można pobrać poniżej. Wypełniony dokument należy dostarczyć do sekretariatu MCK przy pl. Kościuszki 18. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 4 września lub po wyczerpaniu limitu miejsc.

Więcej informacji pod numerami telefonów: 44 712 23 69, 44 710 03 29.

Warsztaty_Tkanie_na_kolanie-regulamin

Karta zgłoszeniowa na warsztaty tkania i stylizacji w ramach projektu

Celem projektu jest propagowanie spuścizny przodków i ukazanie tradycyjnych ludowych wyrobów tkackich w nowej aranżacji. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają krajki, które w strojach ludowych pełnią rolę elementów ozdobnych i wykończeniowych. Utkane podczas zajęć kolorowe pasy będą inspiracją w warsztatach stylizacji ubrań. Wykonawcy krajek wkomponują je w wybrane elementy garderoby, nadając jej nowy wygląd.

Warsztaty odbędą się 20-22 września, a poprowadzą je: warsztaty tkackie – Emilia Pawłusz, warsztaty stylizacji – Anna Raczkowska.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023