Sztuka w Centrum

Sztuka w Centrum, Tomaszów Mazowiecki, park Bulwary, 21.08.2021, godz. 16.Warsztaty malarstwa muralowego, strefa graffiti dla dzieci, występ taneczny STS Kobos Dance oraz koncert Nowatora to atrakcje, jakie na sobotę, 21 sierpnia przygotowało Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Impreza odbędzie się w ramach cyklu letnich wydarzeń kulturalnych „To masz w Tomaszowie”. Wstęp wolny.

Tym razem miejscem artystyczno-kulturalnych działań MCK będzie park Bulwary. Wydarzenie w nurcie street art rozpoczną o godz. 14 warsztaty malarstwa muralowego dla młodzieży, które poprowadzą artyści z województwa łódzkiego: Jarosław Szewczyk, Joanna Dobrzyńska, Marcin Jaszczak, Aleksandra Dębiec i Marcin Staniec. Będzie to niepowtarzalna okazja dla młodych ludzi, by pod okiem profesjonalistów zdobyć doświadczenie i stworzyć prace, które zaprezentowane zostaną w przestrzeni miejskiej. Chęć udziału w przedsięwzięciu należy zgłosić pod numerem tel. 691-449-708 do 20 sierpnia. Warsztaty są bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona.

Od godz. 16 do godz. 18 działać będzie strefa graffiti dla dzieci. Około godz. 18 rozpoczną się występy tancerzy ze Studia Tańca Sportowego Kobos Dance, a około godz. 18.30 koncert Pawła Lipskiego – pochodzącego z Opoczna polskiego rapera, muzyka i kompozytora, który znany jest pod artystycznym pseudonimem Nowator. Zakończenie wydarzenia planowane jest na godz. 20.

Informacje o prowadzących warsztaty:

Jarosław Szewczyk – absolwent łódzkiej ASP im. Władysława Strzemińskiego. W 2012 r. obronił dyplom w pracowni malarstwa Ryszarda Hungera oraz pracowni multimediów. Twórca intermedialny. Uczestnik wielu projektów artystycznych.

Marcin Jaszczak – absolwent Wydziału Edukacji Wizualnej łódzkiej ASP. Dyplom obronił w 2013 roku w pracowni malarstwa prof. Tomasza Chojnackiego. Ukończył także Studium Techniki Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Uczestnik wielu wystaw i plenerów malarskich. Zajmuje się głównie malarstwem studyjnym i plenerowym, nieobce są mu również formy muralowe.

Aleksandra Dębiec – absolwentka wrocławskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2016 roku. Specjalizuje się w garncarstwie. Obecnie prowadzi własne studio ceramiki, gdzie łączy tradycyjne rzemiosło z designem.

Marcin Staniec – absolwent łódzkiej ASP. Dyplom obronił w 2009 r. w pracowni rzeźby Bogdana Wajberga. Zajmował się rzeźbą, instalacją, grafiką, fotografią, malarstwem oraz rysunkiem. Obecnie swe doświadczenia artystyczne przenosi na grunt pedagogiczny, pracując jako instruktor w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Joanna Dobrzyńska – absolwentka warszawskiej ASP w Katedrze Tkaniny Artystycznej na Wydziale Malarstwa, dyplom z tkaniny w pracowni prof. W. Sadleya i malarstwa prof. M. Czapli. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz udział w kilku aukcjach. Doświadczenie technologiczne z malarstwa sztalugowego i ściennego uzyskała w trakcie wieloletniej pracy przy konserwacji różnych obiektów sakralnych i nie tylko. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i ceramiką.

Sztuka w centrum regulamin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *