Świętuj z nami rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Piknik Historyczny "Razem dla Niepodległej", 11 listopada 2021, godz. 14-16, Skansen Rzeki Pilicy „Razem dla Niepodległej” to tytuł pikniku historycznego, jaki odbędzie się 11 listopada w Skansenie Rzeki Pilicy (http://skansenpilicy.pl) z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie można nie tylko obejrzeć stałe wystawy i eksponaty, ale także skorzystać z wielu innych atrakcji i spędzić rodzinnie ten wyjątkowy czas.


Piknik potrwa od godz. 14 do godz. 16. W programie m.in.: warsztaty minerskie, przejażdżki wojskowym honkerem, strzelnice paintball oraz ASG, a także wystawy – „Trudne drogi do niepodległości” przygotowana przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz „Militaria Wielkiej Wojny 1914-1918” z zasobów Skansenu Rzeki Pilicy.

Ponadto około godz. 15 będzie można obejrzeć pokaz dynamiczny w wykonaniu strzelców z Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia instruktorzy z Miejskiego Centrum Kultury poprowadzą miniwarsztaty plastyczne, a na wszystkich chętnych czekać będzie poczęstunek kawą zbożową.

11 listopada bilet wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy będzie można kupić w niższej cenie (5 złotych). Natomiast osoby, które wezmą udział w XVI Tomaszowskim Biegu Niepodległości, otrzymają bezpłatne wejściówki na piknik.

Wydarzenie odbędzie się w obowiązującym aktualnie reżimie sanitarnym.

Współorganizatorami pikniku są: Miejskie Centrum Kultury – Skansen Rzeki Pilicy (https://www.facebook.com/SkansenRzekiPilicy), Jednostka Strzelecka 1002 w Tomaszowie Mazowieckim  https://www.facebook.com/strzelectomaszow), a partnerami: gmina miasto Tomaszów Mazowiecki (https://www.tomaszow-maz.pl/), Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Jednostka Strzelecka 1042 z Opoczna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *