Światło i kolor ‒ zaproszenie na wystawę

Od 21 sierpnia br. (piątek) w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7 oglądać będzie można wystawę prac malarskich pt. „Światło i kolor” autorstwa Elżbiety Andrzejewskiej. Wernisaż zaplanowany jest na godz. 17.

Pani Elżbieta jest uczestniczką sekcji plastycznej MCK MOK i Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzonej przez Bożenę Gajdę. Pasję do malowania odkryła dopiero dekadę temu, tuż po zostaniu słuchaczką TUTW. Od tego czasu coraz więcej czasu spędzała przy sztaludze, a swoje prace prezentowała na lokalnych wystawach. Jednym z jej osiągnięć jest trzecie miejsce w konkursie „Przystanek 60+” organizowanym przez Łódzki Dom Kultury. Nagrodę tę zdobyła w 2017 roku. O swojej pasji do malarstwa mówi: „Malowanie to dla mnie odskocznia, relaks i przyjemność. Lubię kolor, ale nie skupiam się na jednej wybranej formie”.

Prace, które Elżbieta Andrzejewska zaprezentuje na wystawie w Miejskim Centrum Kultury, powstawały na przestrzeni ostatniego roku. Zobaczyć będzie na nich można m.in. motywy marynistyczne, kwiaty i pejzaże wykonane w technikach akryl i oleje.

Wstęp na wernisaż jest wolny, obowiązują jednak zasady reżimu sanitarnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *