Sekretne życie Tomaszowa i Spały

Powiększ obraz

Spotkanie autorskie z Andrzejem Kobalczykiem, tomaszowianinem o wielu pasjach i talentach, 26 maja br. zgromadziło w Miejskim Centrum Kultury wszystkich tych, którzy chcieli poznać odpowiedzi na pytania zawarte w książce pt. „Sekrety Tomaszowa i Spały”. Najnowsza publikacja wydana przez Księży Młyn dołączyła do zaszczytnego cyklu obejmującego 20 miast z całej Polski.

Czytelnicy przekonali się, że autor w swoistym reportażu historycznym na zasadzie collage’u zestawia zapamiętane sytuacje, opowieści przypadkowo spotkanych osób, opisy zdjęć czy wycinki prasowe dotyczące naszego miasta i okolic. Andrzej Kobalczyk w piątkowy wieczór przybliżył kulisy powstania książki, opowiedział również wiele niepublikowanych anegdot z historią w tle. W rolę lektorów odczytujących fragmenty „Sekretów Tomaszowa i Spały” wcielili się Maria i Czesław Mincerowie. Rozmowę z autorem prowadziła Anna Zieja.

Na zakończenie Andrzej Kobalczyk podpisywał swoje książki i rozmawiał z czytelnikami o echach przeszłości naszego miasta i malowniczej miejscowości wypoczynkowej nad Pilicą na terenie dawnej Puszczy Pilickiej, obecnie Spalskiego Parku Krajobrazowego. Za przybycie autorowi podziękowano kwiatami. Współorganizatorem promocji książki „Sekrety Tomaszowa i Spały” była Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim.

Wszyscy, którzy chcą poznać sekrety Tomaszowa i Spały, mogą nabyć najnowszą  książkę Andrzeja Kobalczyka w Skansenie Rzeki Pilicy oraz w „Grotach Nagórzyckich”.