Snokowski i Nowak na scenie MCK Tkacz

Dwóchmężćzyzn - jeden stoi i opiera się o ramię drugiego mężczyzny, który siedzi i trzyma na kolanach akordeon. Obaj patrzą przed siebie, uśmiechają się.„Tomaszowska Kraina Łagodności − Pieśni naszych czasów” to tytuł koncertu, jaki odbędzie się 27 listopada o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Jego organizatorem jest tomaszowski oddział Stowarzyszenia Topory. Wstęp bezpłatny.

Na scenie zaprezentują się Łukasz Nowak oraz Marcin Snokowski − niezwykle oryginalny duet na gitarę i akordeon. Wirtuozi w swoim fachu zaprezentują wiele ciekawych utworów, zarówno instrumentalnych, jak i tych z nurtu poezji śpiewanej. Usłyszeć będzie można m.in. ponadczasowe pieśni największych bardów ostatniego stulecia: Bułata Okudżawy, Jaromira Nohavicy, Włodzimierza Wysockiego, Jurija Kukina i wielu innych.

Organizatorzy proszą o zastosowanie się do obostrzeń związanych z pandemią COVID-19.

Wykonawcy:

Łukasz Nowak

Wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Założyciel i lider zespołu Caryna. Aktywnie działa w nurcie piosenki studenckiej, laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki. Autor kilku projektów muzycznych: „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”. Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Hiszpanii.

Marcin Snokowski

Absolwent wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie akordeonu. Laureat wielu konkursów, m.in.: II nagrody w „Citta di Castelfidaro” we Włoszech w kategorii zawodowej oraz I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Chełmie. Nagrywał muzykę do filmów, m.in. „Edi” i „Mistrz” w reż. Piotra Trzaskalskiego. Nauczyciel w szkołach muzycznych.

https://www.facebook.com/events/435977251205121

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *