Ruszamy w ekopodróż z Łódzkim Domem Kultury

Miejskie Centrum Kultury będzie jednym z partnerów Łódzkiego Domu Kultury przy realizacji projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion”. W jego ramach grupa młodych tomaszowian weźmie udział w cyklu warsztatów, które zakończą się pokazem mody ekologicznej.

Będą to: warsztat z projektowania ubiorów z surowców odzyskanych nadzorowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, warsztat z praktycznego wykonywania ubiorów z surowców odzyskanych organizowany przez Politechnikę Łódzką – Instytut Architektury Tekstyliów oraz warsztat o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska, który przeprowadzą przedstawiciele Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła. Uzupełnieniem warsztatów ekologiczno-artystycznych będzie wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Uroczysty finał projektu, podczas którego zaprezentowane zostaną zwycięskie prace oraz rozdane nagrody uczestnikom konkursu, odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury 30 listopada 2022 roku.

„Lokomotywą po wiedzę – Eco Fashion – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Honorowy patronat nad projektem objął  marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.