Rodzinny piknik w MCK Za Pilicą – było rodzinnie i wesoło

Plener. Na scenie mężczyzna w żłółym fraku i cylindrze oraz mały chłopiec. Przed sceną tłum dzieci.Mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy przygotowaliśmy wraz z naszymi partnerami i sponsorami „Białobrzeskiej Majówki na łące”, która odbyła się w sobotę, 11 maja w MCK Za Pilicą. Dopisała pogoda i uczestnicy. 

Piknik rozpoczął się miłym akcentem, czyli obchodami jubileuszu 25-lecia działalności Klubu Kwadransowych Grubasów. Były życzenia, kwiaty i upominki oraz krótki występ artystyczny jego członkiń.

Potem na scenie oglądać można było również prezentacje m.in.: Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, Moniki Ciesielskiej i Witolda Pągowskiego z DFC Latino, a także uczestników zajęć wokalnych, tanecznych i capoeiry z MCK Za Pilicą. Chętni mogli obejrzeć również spektakl w wykonaniu zespołu „Zeróweczka” z ZS-P nr 8 oraz wystawę prac plastycznych SAP i dzieci z pracowni rysunku i malarstwa z białobrzeskiej filii MCK.

Na najmłodszych czekała m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać można było np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabrakło też megabaniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty, a także wozu strażackiego, do którego można było wsiąść i obejrzeć jego wyposażenie. Główną atrakcją dla dzieci był magik Pan Buźka, który przedstawił show „Magia Żółtoksiężnika”, w którym najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć.

Na stoiskach partnerów wydarzenia można było przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką oraz zrobić sobie z nimi zdjęcia, jak również zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dorośli uczestnicy pikniku mogli skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru w organizmie. Dostępny był również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, na którym można było m.in. otrzymać sadzonki drzew.

Kto zgłodniał, mógł posilić się upieczonymi przez panie z Klubu Seniora ciastami oraz ciepłymi daniami, jak np. grillowaną kiełbaską czy pysznymi pierogami.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji pikniku. A zwłaszcza:

PHU GRABEX Paweł Grabek

Firma Hazet

Dalmet

Dir Truck

Pan Buźka

Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med Tomaszów Mazowiecki

Nadleśnictwo Smardzewice – Lasy Państwowe

Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp z o o

GLOBAL – Centrum Językowe

Stowarzyszenie Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim

Park linowy ” Nad Pilicą” Tomaszów Mazowiecki

Pracownia Artystyczna Czarny Motyl

DFC Latino – salsa, bachata, merengue, cha cha cha

ZPiT Ciebłowianie

OSP Tomaszów Mazowiecki – Białobrzegi

Ludwiczanka

Klub Seniora z Białobrzegów

Michał Kucharski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *