Reprezentant MCK z pierwszą nagrodą

Jakub Izdebski reprezentujący Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zajął pierwsze miejsce (w swojej kategorii wiekowej) w 15. Miejsko-Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Ja i moja mała ojczyzna”, którego organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna. Jego wiersz pt. „Wyjątkowy 190-latek” nawiązywał do hasła tegorocznej edycji konkursu, czyli „190-lecia uzyskania przez Tomaszów Mazowiecki praw miejskich”.

Warto dodać, że na co dzień Kuba swoją pasję do literatury, czytania oraz przekazywania myśli i spostrzeżeń w niestandardowych formach rozwija w MCK na zajęciach pn. „Plaster literacki” prowadzonych przez Annę Zieję. I trzeba przyznać, że 10-latek radzi sobie z tym naprawdę świetnie, choć oboje z panią Anią twierdzą, że sam talent to nie wszystko.

− Pisanie nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy trzeba coś stworzyć na określony temat. Poza natchnieniem wymaga również rzeczowej wiedzy. Przygotowując się do udziału w konkursie, spędziliśmy z Kubą sporo czasu, wertując dostępne materiały dotyczące historii Tomaszowa Mazowieckiego. Dużo też o tym rozmawialiśmy. Te refleksje Kuba ubrał w słowa − mówi Anna Zieja. − W naszym przypadku sekretem sukcesu jest pasja tworzenia i miłość do książek, również tych z Miejskiej Biblioteki Publicznej − dodaje.

A my gratulujemy obojgu.