Nowe instrumenty − mamy je i nie zawahamy się ich użyć!

Do Miejskiego Centrum Kultury dotarły właśnie dwa nowoczesne instrumenty, na zakup których otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To wysokiej klasy pianino estradowe oraz fortepian hybrydowy. Dzięki nim będziemy mogli  przede wszystkim wzbogacić naszą ofertę edukacyjną w zakresie gry na instrumentach. Ich zakup podniesie też standard prowadzonej przez MCK działalności kulturalno-artystycznej.

 

Oba instrumenty to instrumenty najnowszej generacji. Pianino estradowe ma najwyższej jakości próbki sekcji: fortepianowej, organowej oraz syntezatorowej, a także szeroką gamę efektów. Fortepian hybrydowy z kolei łączy w sobie cechy instrumentów akustycznych z cyfrowymi. Dzięki połączeniu innowacyjnych technologii i tradycji nie wymaga m.in. profesjonalnego strojenia, a brzmienie łudząco przypomina brzmienie instrumentów koncertowych. Instrumenty sprawdzą się przy wykonywaniu muzyki rozrywkowej, jak również klasycznej. Do każdego z nich zakupione zostały także ławy hydrauliczne oraz pokrowce.

Zarówno pianino, jak i fortepian służyć będą przede wszystkim do celów edukacyjnych, czyli nauki gry na tych instrumentach, ale wykorzystywane będą także do akompaniowania w trakcie imprez miejskich (w tym plenerowych), podczas festiwali muzycznych, zajęć wokalnych, konkursów czy przy realizacji audycji muzycznych organizowanych przez MCK, z udziałem m.in. uczniów tomaszowskiej szkoły muzycznej, chóru miejskiego czy Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego.

Zadanie pn. „Nowoczesne zaplecze kultury ‒ zakup instrumentów muzycznych w celu zwiększenia potencjału edukacyjno-animacyjnego” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *