Mamy kolejną dotację

Parterowy budynek z dużymi przeszklonymi oknami. Nad wejściem napis" Miejskie Centrum Kultury Tkacz" 31 tysięcy złotych trafi do nas na realizację projektu pn. „FotoGraffia”. Pieniądze te pozyskaliśmy z programu dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. Edukacja Kulturalna, zarządzanego przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach projektu, skierowanego do młodzieży, dorosłych oraz seniorów (w tym osób ze szczególnymi potrzebami), zorganizowane zostaną warsztaty międzypokoleniowe pt. „Opowiem Ci naszą historię”, a także warsztaty fotografii analogowej oraz malowania murali, które zakończą się stworzeniem tych ostatnich w przestrzeni miejskiej.

Szlakiem powstałych murali przebiegać będzie ścieżka edukacyjna. Spacerując nią poznać będzie można historię Tomaszowa Mazowieckiego oraz jego mieszkańców. W planach jest również wydanie publikacji zawierającej archiwalne zdjęcia pozyskane od uczestników projektu wraz z historią przedstawionych na nich miejsc oraz zdjęcia nowo powstałych murali.

Celem projektu jest aktywizacja lokalnej społeczności poprzez poszukiwanie w archiwach rodzinnych ciekawych historii związanych z Tomaszowem Mazowieckim i jego mieszkańcami, rozbudzanie szacunku do tradycji oraz ożywienie lokalnej tożsamości kulturowej. Więcej szczegółów wkrótce.

Warto przypomnieć, że miesiąc temu MCK pozyskało 72 tysiące złotych na realizację projektu „Multimedialne Centrum Kultury” z rządowego programu „Infrastruktura domów kultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *