Letnia Scena Artystyczna – zagra for example John

Już w najbliższy piątek, 12 lipca na Przystani nad Pilicą odbędzie się drugi z cyklu wakacyjnych koncertów w ramach organizowanej przez nasze Centrum Letniej Sceny Artystycznej. Tym razem usłyszeć będzie można łódzki zespół for example John. Początek o godz. 20. Wstęp wolny.

Grupa for example John powstała jako internetowy projekt w 2020 roku z inicjatywy Piotra Pietrzaka – gitarzysta i autora muzyki, który w trudnych COVID-owych czasach do nagrywania każdego kolejnego utworu zapraszał do współpracy muzyków z różnych stron świata.

Z czasem projekt ewoluował i w stacjonarnym składzie zaczął grać w Łodzi. Wokalistką grupy jest tomaszowianka Aleksandra Banasiak. 31 maja br. miała miejsce premiera debiutanckiej płyty zespołu zatytułowanej „Hello Stranger”.

Muzycznie for example John to math rock z wpływami midwest emo, popu oraz punku. Kompozycje z mnóstwem tappingu, loopowanych partii, zmieniającego się metrum z napędzającym basem i jazzującym wokalem. A wszystko to z dbałością o zapadające w ucho melodie oraz dobrą mieszankę momentów spokojnych i energicznych riffów i solówek.

Brzmi ciekawie? Jeszcze ciekawiej będzie posłuchać for example John na żywo. A więc do usłyszenia i zobaczenia 12 lipca o godz. 20 na Przystani w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *