Kreatywne i aktywne ferie z filią MOK

Powiększ obraz

W Miejskim Centrum Kultury, filii MOK, 29 stycznia rozpoczęła się akcja zimowa pod hasłem „Kreatywnie i aktywnie”. Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych. W programie znalazły się też zajęcia taneczne, animacje teatralne, wyjście na kręgielnię. Dzień zakończyliśmy wspólnym  muzykowaniem przy „zimowym karaoke”.

Drugiego dnia akcji zimowej pojechaliśmy na wycieczkę do Bełchatowa do muzeum interaktywnego „Giganty Mocy”. Pani przewodnik opowiedziała nam m.in. jak powstaje węgiel brunatny, jak się go wydobywa i przetwarza. Następnie udaliśmy się do Solparku w Kleszczowie, gdzie spędziliśmy czas na kąpieli w basenie.

Trzeciego dnia odbyła się druga z zaplanowanych wycieczek podczas ferii. Tym razem pojechaliśmy do Łodzi, gdzie zwiedziliśmy stadion Widzewa. Dowiedzieliśmy się o różnych ciekawostkach m.in. jak powstał stadion, ile kosztował oraz o ilości miejsc na widowni.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Centrum Naukowego EC1. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały Centrum Nauki i Techniki, dowiedziały się jak powstał prąd. Animatorzy Centrum zapoznali nas z eksponatami oraz skorzystaliśmy z zabaw interaktywnych. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Kolejny dzień zajęć feryjnych do południa spędziliśmy w Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim. Odwiedziliśmy edukacyjną salę Ognik, na której strażak opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w ferie. Mogliśmy zobaczyć pracę strażaków, przymierzyć strój oraz posiedzieć w wozie strażackim.

Po powrocie do ośrodka odbył się muzyczny przegląd instrumentów zrobionych i przyniesionych przez dzieci. Następnie pan Łukasz Kłos przeprowadził zajęcia z capoeiry brazylijskiej sztuki walki, a pani Bożena Gajda zrobiła warsztaty tworzenia bransoletek z koralików.

W ostatnim dniu ferii dzieci spotkały się z członkami Stowarzyszenia Miłośników Kultury Japońskiej KANPAI, na którym poszerzyły swoją wiedzę o kulturze japońskiej, zwyczajach oraz religii tego kraju. Wzięły także udział w zajęciach ceramicznych. Na zakończenie zajęć feryjnych skorzystały z kąpieli na basenie w Szkole Podstawowej nr 12.

Więcej zdjęć z akcji feryjnej w filii DOK – kliknij.