Koncert zimowy chóru Artis Gaudium za nami

Wyjątkowy wieczór pełen muzycznych doznań, z różnorodnym repertuarem, a przede wszystkim z uzdolnionymi tomaszowskimi artystami spędzili ci, którzy wybrali się w piątek, 8 grudnia na koncert chóru Artis Gaudium pod dyrekcją Katarzyny Goljat. Wydarzenie odbyło się w Miejskim Centrum Kultury Tkacz.

Chórzyści z „Artis Gaudium” już wielokrotnie udowodnili, że choć są zespołem amatorskim, to brzmią jak profesjonaliści, a ich repertuar nie ogranicza się do jednego nurtu muzycznego. Tak było i tym razem.

W pierwszej części wydarzenia publiczność usłyszała utwory klasyczne (m.in. „Kołysankę” Jana Maklakiewicza do słów K.I. Gałczyńskiego czy „Marzenie” F. Szopena z tekstem Miłosza Kotarbińskiego). Potem przyszedł czas na utwory z gatunku gospel, negro spiritual, jazz oraz muzyki rozrywkowej z repertuaru m.in. E. Presleya, L. Cohena czy Nata Kinga Cole’a.

Koncert zakończyły kolędy renesansowe i pieśni nawiązujące do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie zabrakło bisów, bo publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny. Na pożegnane chórzyści wykonali m.in. pastorałkę góralską „Kolęda śpiewka”.

Kto czuje niedosyt, może już dziś rezerwować sobie czas 5 stycznia. Tego dnia chóru Artis Gaudium pod dyrekcją Katarzyny Goljat będzie można posłuchać w MCK Za Pilicą. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *