Koncert zespołu Agnellus

Koncert zespołu Agnellus "Kocham, więc jestem". 30.11.2022, godz. 13, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50, bezpłatne wejściówkiWidowisko muzyczne „Kocham, więc jestem” będzie można zobaczyć 30 listopada w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. W świat wojennych czasów widziany oczami 19-letniego Lutka Orenbacha, utrwalony w jego listach do ukochanej Edith Blau, przeniesie słuchaczy łódzki zespół Agnellus. Początek koncertu o godz. 13. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek.

Widowisko powstało w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Obszary Kultury”, zatytułowanego „Kocham, więc jestem − muzyczne listy z getta tomaszowskiego”. Jego premiera miała miejsce podczas akcji Dotknij Teatru w kwietniu 2021 roku. Inspiracją dla pomysłodawców projektu były listy lzraela Aljuhe Orenbacha, opracowane przez tomaszowiankę dr Justynę Biernat i zebrane w książkę „Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta” wydaną przez Fundację Pasaże Pamięci.

Przygotowany przez zespół Agnellus koncert to opowieść o miłości, wolności i człowieczeństwie. Poruszana w nim tematyka dotyczy teraźniejszego dyskursu dotyczącego spraw polsko-żydowskich, również ogólnoludzkich.

W ramach zadania „Kocham, więc jestem – rozwijanie świadomości historycznej poprzez dramę i sztukę” 12 grudnia odbędą się warsztaty dramowe, w których wezmą udział uczniowie tomaszowskich szkół ponadpodstawowych. Prowadzone będą na bazie scenariusza napisanego w oparciu o tekst listów Lutka Orenbacha oraz z wykorzystaniem fragmentów utworów muzycznych z płyty zespołu Agnellus „Kocham, więc jestem”. Tematy poruszane przez autora listów dają przestrzeń do rozmowy i refleksji o wartościach, życiu, miłości, wierności, marzeniach jak również o lęku, niepewności, samotności, poczuciu bezsilności i sposobach radzenia sobie z nimi. Po spotkaniu uczestnicy będą mieli możliwość wpisania się do „Księgi Lutka”.

Wejściówki na koncert

Bezpłatne wejściówki na widowisko można odbierać w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zadanie publiczne „Kocham, więc jestem – rozwijanie świadomości historycznej poprzez dramę i sztukę” jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Informacja o zespole

AGNELLUS – zespół w swojej kreacji wychodzi poza ramy piosenki poetyckiej, wnikając w przestrzeń muzyczno-teatralną. Porusza się pomiędzy piosenką literacką a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. Ze względu na specyfikę zespołu można go usłyszeć na festiwalach muzycznych, teatralnych i poetyckich. Wielokrotnie nagradzany, występuje w kraju i za granicą.

W widowisku „Kocham, więc jestem − muzyczne listy z getta tomaszowskiego” występują:

śpiew – Agnieszka Kowalska-Owczarek
gitara basowa/chórki – Tomasz Kowalski
gitara elektryczna/gitara akustyczna/śpiew – Jarosław Sałata
perkusja – Paweł Zawierucha
instrumenty klawiszowe/chórki – Rafał Hajdorowicz
puzon – Grzegorz Rogala

http://www.agnellus.art.pl

https://www.youtube.com/watch?v=B9zyO3FH9I8&ab_channel=TheAgnellus

 

Koncert zespołu Agnellus "Kocham, więc jestem". 30.11.2022, godz. 13, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, Tomaszów Mazowiecki, ul. Niebrowska 50, bezpłatne wejściówki

Pi.eci umuzyków na scenie. Kobieta i czterech mężczyzn. Kobieta śpiewa do mikrofonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *