Koncert na finał warsztatów

Koncertem, który odbył się 14 września w Miejskim Centrum Kultury Tkacz, podsumowaliśmy tegoroczne „Wrześniowe warsztaty jazzowe” zorganizowane w ramach 7. LPJF. Wzięło w nich udział blisko czterdzieści osób z różnych miejscowości w Polsce, w tym grupa młodzieży z Norwegii.

Podczas trzydniowych spotkań indywidualnych i w sekcjach uczestnicy doskonalili umiejętności wokalne i gry na instrumentach. Swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym dzielili się z nimi znani artyści: Adam Wendt (instrumenty dęte), Tomasz Grabowy (gitara basowa), Artur Lesicki (gitara elektryczna), Janusz Szrom (wokal), Sebastian Frankiewicz (instrumenty perkusyjne) i Dominik Wania (instrumenty klawiszowe).

Przed finałowym koncertem warsztatowicze odebrali certyfikaty za udział, a potem wraz z wykładowcami dali przepiękny koncert, prezentując to, czego przez te intensywne trzy dni się nauczyli.

To był wyjątkowy czas, za który wszystkim baaardzo dziękujemy. I mamy nadzieję, że widzimy się za rok.

 

Wrześniowe warsztaty jazzowe sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *