Klucz znaleziony, miasto ocalone!

Kilkuletni chłopiec, ubrany w zielną lurtkę i czapkę z dazkiem. Uśmiecha się. Przed sobą w obu rękch trzyma duży złoty stylizowany klucz. Aż dwadzieścia kilkuosobowych drużyn wzięło udział w grze terenowej pn. „Diabelskie potyczki”, którą zorganizowaliśmy  w sobotę, 15 maja. Zabawa odbyła się przy okazji Nocy Muzeów, a jej finał miał miejsce w Skansenie Rzeki Pilicy, gdzie uczestnicy mogli dodatkowo bezpłatnie zwiedzić tę atrakcję turystyczną.


Na starcie gry, który wyznaczyliśmy w Informacji Turystycznej na pl. T. Kościuszki, zespoły otrzymywały pakiety startowe złożone z opisu gry, karty zagadek i karty odpowiedzi. Zadaniem uczestników było znalezienie klucza do bram miasta. Został on wykradziony przez diabła nagórzyckiego, który uwolnił się ze swojego podziemnego królestwa w Grotach Nagórzyckich. Aby odszukać miejsce ukrycia klucza, należało rozwiązać zagadki pozostawione przez czarta w różnych punktach miasta, wykazując się przy tym sprytem i znajomością historii Tomaszowa oraz postaci z nią związanych.

Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, ale również okolicznych miejscowości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Więcej zdjęć z gry terenowej „Diabelskie potyczki” można obejrzeć na naszym fanpage’u na Facebooku https://www.facebook.com/mcktomaszowmazowiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *