Klimatyczny koncert na walentynki

„Zakochaj się we flamenco” – tak brzmiał tytuł koncertu, który odbył się 16 lutego w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Na scenie zaprezentowali się utalentowani tomaszowianie: wirtuoz gitary Maciej Smoluch i wokalista Adam Wołczyk.

W wykonaniu Macieja Smolucha publiczność usłyszała jego autorskie kompozycje inspirowane nie tylko muzyką hiszpańską, ale również klasyczną, latino i jazzem. Opowiedziane dźwiękiem historie miłości, oczarowań i tęsknoty, naszych wyborów tak wzruszyły słuchaczy, że nie mogło zabraknąć bisów.

Utwory na dzisiejszy koncert starałem się dobrać tak, by pozostać jeszcze w klimacie niedawnych walentynek – mówi muzyk. – Jednak były to kompozycje o różnych uczuciach. Nie tylko o miłości, ale również o naszych pragnieniach, o prawie do wolności, o tym, że możemy wybierać między dobrem i złem, wiarą a nadzieją. O tym opowiada w części między innymi pierwszy zagrany przez mnie utwór „Poema de la libertad”. Poza tym zagrałem jeszcze takie tytuły jak „Prezent” czy „Upragniona chwila” – dodaje.

Przed koncertem Macieja Smolucha gościnnie wystąpił inny utalentowany tomaszowianin – Adam Wołczyk, uczestnik zajęć wokalnych Beaty Niedzielskiej, który zaśpiewał utwory z repertuaru m.in. Franca Sinatry i Nata Kinga Cole’a.

To był zdecydowanie udany wieczór, a obaj artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Wyjątkową atmosferę koncertu podkreśliło oświetlenie sceniczne przygotowane przez Filipa Wroniszewskiego.

*****
Maciej Smoluch pracuje nad przygotowaniem i wydaniem swojego pierwszego albumu, przy którym współpracuje m.in. z perkusistą Piraña „Cajón Jam” oraz basistą i multiinstrumentalistą Alainem Perezem. Jak zdradził, znajdą się na nim nie utwory instrumentalne, do których przyzwyczaił słuchaczy, a piosenki z jego utorskimi tekstami. Obecnie dogrywany jest promujący płytę singiel, który już niedługo ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Do wydania albumu potrzebne są jednak niemałe środki finansowe. Aby wspomóc Macieja w tych zamierzeniach, jego przyjaciele na portalu Pomagam.pl założyli zbiórkę, do której może dołączyć każdy. Zbiórkę znaleźć można pod linkiem: https://pomagam.pl/fb3k3t?fbclid=IwAR1jOepsOyi2Y1bYMoRdWuJwbdAC5dhe_rMkXQYUKbYlbOWeJyFF5mpYpEM.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *