„Grace i Gloria” – spektakl w MCK „Tkacz”

Grace i Gloria - spektakl z udziałem Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec. Tomaszów Mazowiecki, Miesjkie Centrum Kultury przy ul. Niebrowskiej 50. Data: 2 pażdziernika 2022, godz. 18. Bilety do nabycia przez portal Biletyna.pl oraz w sekretariacie Miesjkiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18.Stanisława Celińska i Lucyna Malec to znakomity aktorski duet, który będzie można zobaczyć w niedzielę, 2 października w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Panie wystąpią w spektaklu „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Początek o godz. 18.

Bilety w cenie 69 zł do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/spektakl/Grace-i-Gloria-TM/Tomaszow-Mazowiecki oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

Czas trwania spektaklu: 130 minut

Autorem sztuki, która dzieje się gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji, jest Tom Ziegler. To barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.
„Grace i Gloria” dzięki brawurowej grze Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec jest widowiskiem pełnym wdzięku i refleksji. Całości dopełnia muzyka Jerzego Satanowskiego oraz scenografia Jerzego Rudzkiego.

Stanisława Celińska – aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. dwukrotna laureatka Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece w filmach „Pieniądze to nie wszystko” (2001) i „Joanna” (2010). Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym (1969–1974, 1981–1983, 2006–2011), Nowym (1983–1988), Dramatycznym (1989–1990), Studio (1995–2003) i Kwadrat, a także Teatrze Nowym w Poznaniu (1990–1991). Brała udział w programach muzycznych i spektaklach Studenckiego Teatru Satyryków. W latach 2011–2015 była aktorką Nowego Teatru w Warszawie, gdzie występowała w spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego.

Lucyna Malec – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Szerokiej publiczności znana z m.in.: z seriali „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Bulionerzy”. Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie „Komiczny Odcinek Cykliczny”.