Do Miejskiego Centrum Kultury „przyleciały” anioły z powiatu tomaszowskiego

Powiększ obraz

Wielki finał konkursu plastycznego wraz ze spektaklem teatralnym, wręczaniem dyplomów i nagród rzeczowych odbył się po raz trzynasty w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim filii DOK, przy ul. Gminnej 37/39.

8 grudnia wszystkim laureatom XIII Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Kartka z aniołkiem”, dyrektor MCK Anna Zwardoń w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Kuchty wręczyli pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Starostwo Powiatowe – Wydział Kultury, Sportu i Promocji, Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim – Wydział Kultury, Sportu i Promocji, p. Alicję Puchalską oraz Firmę Produkcyjno – Handlową „Meteora” p. Grażyny Błaszczyk.

Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej, stworzenie możliwości prezentacji prac oraz kształtowanie i rozwijanie zainteresowań wśród dzieci i młodzieży. Na konkurs wpłynęło łącznie 705 prac, które były oceniane w czterech kategoriach wiekowych przez jury w składzie: Grażyna Srebrzyńska, Bożena Gajda, Dorota Szczepaniak i w roli sekretarza Iwona Jabłońska. Wszystkie prace złożone na konkurs zostaną przekazane do licytacji podczas podejmowanych w mieście działań charytatywnych.

Podczas gali finałowej swój debiut sceniczny miała grupa teatralna „Horrorek” z Miejskiego Centrum Kultury filii DOK, która zaprezentowała spektakl pt. ,,Moja dorosłość” w reżyserii Iwony Jabłońskiej.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: prezydent miasta Marcin Witko oraz starosta powiatu tomaszowskiego Mirosław Kukliński.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za wspaniałe prace i już dziś zapraszają na kolejną edycję konkursu ,,Kartka z aniołkiem”.