Events at Miejskie Centrum Kultury

„Kolory lata” to tytuł wystawy malarstwa Marii Bunzel, którą od 24 października będzie można oglądać w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury. Artystka maluje i rysuje od dziecka. Jej prace to w większości zapis spędzonych godzin w kontakcie z naturą i dziełem ludzkich rąk. Inspiracje czerpie podczas zwiedzania i pieszych wędrówek. To sposób na życie artystki.

Maria Bunzel twórczość plastyczną rozpoczęła od grafiki, rozwijając swoje malarstwo w technice akwareli, pasteli i oleju. Tematami Jej prac są pejzaże, ukochane zakątki, miejsca które odwiedza najchętniej nazywając je „swoimi na ziemi”, architektura dawna, wiejska, stare, chylące się chaty, młyny, kościółki znikające i z naszego krajobrazu a także kwiaty i martwe natury. Oprócz malarstwa na płótnie projektuje i wykonuje foldery, okładki oraz ilustracje do książek.

Jest jedną z założycieli Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Maria Bunzel została uhonorowana wieloma nagrodami i odznaczeniami między innymi Otrzymała l nagrodę zbiorową Ministra Oświaty, l nagrodę indywidualną Ministra Oświaty, Złoty Krzyż Zasługi oraz odznakę Zasłużonego Działacza Kultury. Ponadto otrzymała wyróżnienie „Zasłużona dla Rolnictwa” nadane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także „Złotego Łabędzia” na 40-lecie SAP-u.

Wernisaż wystawy odbędzie się 24 października (środa) o godz. 17 w sali wystawowej Miejskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny.

W programie okolicznościowy odczyt Renaty Kasiewicz pt. „Tomaszów Mazowiecki od Powstania do Niepodległości” oraz koncert zespołu Zayazd „Niepodległa”, w którego repertuarze znajdą się autorskie ballady i pieśni Lecha Makowieckiego nawiązujące do najważniejszych wydarzeń i postaci w dziejach naszej Ojczyzny.

Organizatorem spotkania jest grupa nieformalna Dla Niepodległej we współpracy z Miejskim Centrum Kultury oraz Archiwum Państwowym w Piotrkowie Oddział w Tomaszowie Mazowieckim. Projekt współfinansowany ze środków otrzymanych z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wstęp wolny.