„Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” Koncert zespołu AGNELLUS


Szczegóły wydarzenia


„Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” to koncert promujący album muzyczny łódzkiego zespołu AGNELLUS. Program został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Wybrane teksty przepełnia z jednej strony niepokojący obraz wnętrza człowieka, a z drugiej pewien rodzaj nadziei, którą najlepiej wyraża metafizyka i niepogodzenie. Melancholia Tuwimowskich tekstów to piękne królestwo słów o samotności, miłości i wierze.

4 października zespół AGNELLUS wystąpi w filii Tkacz Miejskiego Centrum Kultury (ul. Niebrowska 50). Początek koncertu o godzinie 18.00. Zespół w swojej kreacji wychodzi poza ramy piosenki poetyckiej, wnikając w przestrzeń muzyczno-teatralną. Porusza się pomiędzy piosenką literacką a poetyckim rockiem, niekiedy z elementami jazzu lub folkowym kolorytem. Ze względu na specyfikę zespołu można go usłyszeć na festiwalach muzycznych, teatralnych i poetyckich. Utwory autorów Agnellusa znalazły się na płycie Macieja Zembatego pt. „Piosenki z trumienki” (Canto, 2002). W październiku 2012 w Polskim Radio Łódź odbyła się premiera albumu „Ballady i transe”, (Dalmafon). Znajdują się na nim zarówno utwory poezji modernistycznej, jak również współcześnie tworzących autorów, szczególnie łódzkich poetów. W tym roku w 125 rocznicę urodzin Juliana Tuwima odbył się koncert premierowy albumu „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” (Stowarzyszenie Obszary Kultury), złożony w całości z autorskich kompozycji do słów Tuwima. Kolejnym muzycznym projektem grupy w formie mini-widowiska są „Wyliczanki, igry, fiki” – muzyczna interpretacja znanych dziecięcych zabaw słownych dla widza dorosłego. Premiera odbyła się w ramach akcji Dotknij Teatru 2016 roku – łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Muzycy zespołu są również autorami oprawionego plastycznie programu „Dwoje Ludzieńków. Tribute to Leśmian.”
Więcej: http://agnellus.art.pl/o-nas/Link otwiera się w nowym oknie

Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Mateusz Joachimiak – perkusja
Przez wiele lat perkusistą zespołu oraz współtwórcą muzyki był Paweł Zawierucha. Jest on współtwórcą muzyki do projektu „Wyliczanki, igry, fiki” oraz „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim.”

Koncert jest współfinansowany przez Województwo Łódzkie.

 

Wstęp wolny.