Drugie spotkanie z twórczością Kieślowskiego

W ramach cyklu Kino Mistrza w sali kinowej KiTKA w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w poniedziałek, 17 kwietnia odbędzie się kolejne spotkanie z twórczością Krzysztofa Kieślowskiego, reżysera i scenarzysty, przedstawiciela kina moralnego niepokoju. Tym razem zobaczyć będzie można dwa jego filmy – „Tramwaj” oraz „Krótki film o miłości”. Początek o godz. 17.30.

Bilety w cenie 7 zł są dostępne przez portal Biletyna.pl (https://biletyna.pl/inne/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-KINO-MISTRZA-2), w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29.

„Tramwaj” to krótka, czarno-biała, niema etiuda filmowa, którą w 1966 roku Krzysztof Kieślowski zadebiutował jako reżyser. Z kolei „Krótki film o miłości” z 1989 roku to kinowa wersja Dekalogu VI. W głównych rolach wystąpili Grażyna Szapołowska i Olaf Lubaszenko.

Projekcje poprzedzi wykład autorski filmoznawczyni, krytyczki filmowej i edukatorki Diany Dąbrowskiej, która również będzie moderatorką dyskusji przewidzianej na zakończenie spotkania. Serdecznie zapraszamy.