Drugie spotkanie z twórczością Kieślowskiego w MCK

Mężczyzna ubrany w palto. Stoi w tramwaju„Tramwaj” i „Krótki film o miłości” to filmy wyreżyserowane przez Krzysztofa Kieślowskiego, które w poniedziałek, 17 kwietnia obejrzała publiczność w sali kinowej KiTKA w MCK Tkacz. Projekcja odbyła się w ramach cyklu Kino Mistrza, którego realizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.

Po raz kolejny gościem pokazu była filmoznawczyni, edukatorka i krytyczka filmowa Diana Dąbrowska, która z ogromną pasją i niezwykle ciekawie wprowadziła widzów w klimat filmów Kieślowskiego.

Dodatkowym bonusem dla tych, którzy wzięli udział w dyskusji po obejrzeniu „Tramwaju” i „Krótkiego filmu o miłości”, był pokaz „Urzędu” – pierwszego filmu dokumentalnego Krzysztofa Kieślowskiego, który powstał w 1966 roku.

Kolejne spotkanie z twórczością Krzysztofa Kieślowskiego w cyklu Kino Mistrza planowane jest 19 czerwca. Wyświetlone zostaną również dwa filmy: dokument „Siedem kobiet w różnym wieku” oraz fabularny „Podwójne życie Weroniki”. Gościem specjalnym ponownie będzie Diana Dąbrowska, która poprowadzi dyskusję po projekcji.

A już 10 maja Miejskie Centrum Kultury zaprasza na cykl Ale Kino i film „Matki równoległe” w reż. Pedro Almodóvara.

Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj z nami byli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *