Bawiliśmy się w „magicznej chacie”

Grupa dzieci w przebraniach karnawałowych i zkoorowymi balonikami pozuje do zdjęciaZakończył się pierwszy tydzień ferii. W Miejskim Centrum Kultury odbywał się on pod hasłem „Magiczna chata”. Na uczestników zimowiska czekało wiele atrakcji. Od 14 do 18 lutego brali udział m.in. w zajęciach sportowych (np. na kręgielni), muzycznych, plastycznych, ceramicznych, teatralnych, warsztatach ciastkarskich, a także w grach i zabawach integracyjnych. Uczyli się też języka migowego. Każdego dnia czekał na nich pyszny obiad i drugie śniadanie.

Nie zabrakło także ciekawych spotkań, m.in. z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim, dzięki którym dzieci poznały zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również tajemniczy pokój zagadek, w którym trzeba było m.in. odnaleźć eliksir na utratę pamięci, jak również eksperymenty z suchym lodem.

Wyjątkowa była też wycieczka do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie uczestnicy zajęć feryjnych odwiedzili m.in. Muzeum Marcepanów i Muzeum Lodów.

Od 21 do 25 lutego w MCK Tkacz kolejni młodzi tomaszowianie uczestniczą w drugim turnusie zajęć feryjnych pn. „Piracki statek”.