Aktualności

Koncert Pawła Domagały ‒ nowy termin!

Arena Gwiazd. Paweł  Domagała koncert. 16 czerwca 2021 r, godzina 19. Arena Lodowa ul. Strzelecka, Tomaszów MazowieckiW związku z utrzymaniem do 29 maja br. obostrzeń związanych ze stanem epidemii dotyczących organizacji przez instytucje kultury wydarzeń z udziałem publiczności, informujemy o konieczności zmiany terminu koncertu Pawła Domagały. Zostaje on przeniesiony z 21 maja na 16 czerwca br. Godzina 19 pozostaje bez zmian.

Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność i będą upoważniać nabywcę do wejścia na koncert Pawła Domagały w nowym terminie. W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie w zmienionym terminie bilety zakupione stacjonarnie w kasie Miejskiego Centrum Kultury można zwrócić do 7 czerwca br. (przy zwrocie należy przedstawić paragon) w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16).

Osoby, które chcą zwrócić bilety zakupione online, prosimy o kontakt z Biletyna.pl.

Prosimy o uśmiech i wyrozumiałość.

Czytaj więcej „Koncert Pawła Domagały ‒ nowy termin!”

KOMUNIKAT [AKTUALIZACJA]

W związku z obecną sytuacją epidemiczną oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w tym ograniczającym działalność instytucji kultury do 14 maja 2021 r., Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim utrzymuje w tym terminie zawieszenie zajęć stacjonarnych oraz organizacji imprez i wydarzeń z udziałem publiczności.
W sprawach bieżących lub pilnych możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem 44 712-23-69, a także e-mailowy pod adresem: kontakt@mck-tm.pl.

Czytaj więcej „KOMUNIKAT [AKTUALIZACJA]”

Weź udział w Tomaszowskim Małym Konkursie Recytatorskim

40. Tomaszowski Konkurs Recytatorski. 10-11 czerwca 2021 r. Miejskie Centrum Kultury, Tomaszów MazowieckiZapraszamy uczniów szkół podstawowych, a także przedstawicieli zespołów recytatorskich i teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury z Tomaszowa Mazowieckiego oraz powiatu tomaszowskiego do udziału w eliminacjach powiatowych 40. Małego Tomaszowskiego Konkursu Recytatorskiego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja br.

W ramach konkursu, który odbędzie się 10-11 czerwca w Miejskim Centrum Kultury przy ul. Browarnej 7, zorganizowane zostaną dwa turnieje: recytatorski oraz „wywiedzione ze słowa”. Jury dokona oceny prezentacji przedstawionych przez uczestników w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII.

Na turniej recytatorski należy przygotować dwa dowolne utwory w całości lub fragmentach (dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy) czas prezentacji do 7 minut. W turnieju „wywiedzione ze słowa” repertuar i forma wypowiedzi są dowolne (np. monolog, collage tekstów, łączenie słowa z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem) czas prezentacji do 10 minut.

Karty zgłoszenia (do pobrania z załącznika) należy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: katarzyna.goljat@mck-tm.pl (telefon do kontaktu: 605 579 103). 

Konkurs odbędzie się pod patronatem Starosty Tomaszowskiego oraz Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

R E G U L A M I N TMKR(1)

Karta-zgoda-TMKR

 

Migaj z MCK-iem (odcinek 12)

Na dzisiejszą lekcję migania z MCK-iem przygotowaliśmy dla Was zwroty związane z przemieszczaniem się i aktywnością na świeżym powietrzu.

„Diabelskie potyczki” ‒ znajdź klucz i ocal Tomaszów

Gra terenowa "diabelskie potyczki", 15 maja 202012 r., godz. 14-18Masz odwagę podjąć wyzwanie rzucone przez diabła nagórzyckiego? Chcesz zostać bohaterem i ocalić Tomaszów Mazowiecki oraz jego mieszkańców? Zapraszamy Cię do udziału w grze terenowej, w której odnajdując skradziony przez czarta klucz do miasta uchronisz tomaszowian przed diabelskimi planami 

A wszystko przez to, że w Grotach Nagórzyckich z jednej ze ścian osunął się piach, odsłaniając zasypaną wcześniej bramę do piekła. Diabeł nagórzycki wydostał się ze swojego królestwa ciemności i wykradł klucz do naszego miasta. Zagroził, że jeśli go nie odnajdziemy, Tomaszów zapadnie się pod ziemię.

Ale nie martwcie się, można temu zapobiec. Wystarczy rozwiązać zagadki pozostawione przez diabła w różnych punktach miasta. Wskazówki w nich zawarte doprowadzą do miejsca ukrycia skradzionego przedmiotu. Poszukiwania odbędą się 15 maja (sobota) w godz. 14-18.

Czytaj więcej „„Diabelskie potyczki” ‒ znajdź klucz i ocal Tomaszów”

Praca szuka człowieka

Marzysz o karierze w turystyce? Pasjonujesz się historią? Dołącz do naszego zespołu. Dział Rozwoju Turystyki Miejskie Centrum KulturyMarzysz o karierze w turystyce? Pasjonujesz się historią? Lubisz pracę z ludźmi? Chcesz współorganizować największe wydarzenia w mieście? Nie zwlekaj, dołącz do naszego zespołu.

Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim poszukuje kandydatów na stanowisko specjalista w Dziale Rozwoju Turystyki.

Czytaj więcej „Praca szuka człowieka”

Migaj z MCK-iem (odcinek 11)

Gotowi na miganie z MCK-iem? Dzisiaj nauczymy się kilku zwrotów związanych z pierwszym weekendem majowym.

Do góry