Aktualności

Wakacje z Miejskim Centrum Kultury

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa znów jesteśmy z Wami. Mimo wakacji przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji, wśród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Już od 13 lipca w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 odbywać się będzie wakacyjna akcja ph. „Zaopiekuj się kulturą” skierowana do dzieci w wieku 7-13 lat. W jej ramach planowane są wycieczki, zajęcia animacyjne, zabawy tematyczne i ruchowe, a także warsztaty, bal przebierańców, posiłek oraz wiele innych atrakcji.

Do wyboru będą dwa turnusy tematyczne w kilku terminach: „Zwierzaki-cudaki”: 13-17.07, 27-31.07, 10-14.08 oraz „Podróże małe i duże”: 20-24.07, 3-7.08, 17-21.08. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 44 712-23-69 (MCK przy pl. T. Kościuszki 18) oraz 44 710-03-29 (Informacja Turystyczna).

Nie zabraknie też propozycji dla innych grup wiekowych. Planujemy m.in. koncerty tarasowe (Fajf z DJ, „Mała Caryna” – Łukasz Nowak i Adam Marańda oraz Agnieszka Nastarowicz i Kamil Szewczyk), plenerowe warsztaty malarskie, warsztaty tematyczne dla seniorów, wydarzenia w ramach cyklu „Kulturalne piątki z MCK”, a także kolejny seans z MotoKinem i gry planszowe we współpracy ze stowarzyszeniem „Topory”. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy na kulturalny weekend nad Pilicą

Kosmiczne rakiety, konkursy z upominkami, liryczny koncert Piotra Goljata z zespołem oraz wiele innych atrakcji czeka na tych, którzy w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) przyjdą na przystań miejską przy ul. PCK. Tym samym Miejskie Centrum Kultury zainicjuje cykl wakacyjnych imprez przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta i turystów.

Kulturalny weekend z MCK ph. „Kosmiczny Tomaszów” rozpocznie się w piątek o godz. 17 i potrwa do godz. 19. Będzie rodzinnie, kolorowo i wesoło. Najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych, w tym: ozdabianie rakiet kosmicznych, grę sprawnościową “Droga Mleczna”, konkursy czy pokazy latających komet, czyli wielkich baniek mydlanych (planowany co 30 min). Chętni będą mogli skorzystać z fotobudki lub zrobić sobie zdjęcie z “żywą” maskotką − planetą Ziemią. Na stoisku plastycznym każde dziecko będzie mogło zmienić się w ufoludka.

W sobotę, w nowym amfiteatrze, posłuchać będzie można tomaszowskiego muzyka, kompozytora i aranżera Piotra Goljat, który wystąpi z zespołem w koncercie „Przystań pod gwiazdami”. Artyście towarzyszyć będą: Piotr Górka − kontrabas, Sebastian Ruciński − gitary, a także gościnnie Beata Stasiak − wokal. Początek o godz. 20.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Przyjdźcie i bawcie się odlotowo! Ze względu jednak na obecną sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem na przystań oraz na przygotowanych stanowiskach z poszczególnymi atrakcjami.

Regulamin Kulturalny Weekend z MCK

Przed nami Noc Horrorów

Horrory nie zawsze są straszne. Czasem bawią lub skłaniają do refleksji.

W pierwszą sobotę wakacji, 27 czerwca 2020 r. w ramach MotoKina zapraszamy na Noc Horrorów!

Będziecie mogli obejrzeć dwa filmy: „Autopsja Jane Doe” oraz „Piła: Dziedzictwo”.

Start o godz. 22.00

Miejsce: parking przed Skansenem Rzeki Pilicy.

Zapraszamy.

Regulamin Moto Kino

Groty i Skansen ponownie otwarte!

Szanowni Państwo,

Od 11 czerwca br. Podziemna Trasa Turystyczna GROTY NAGÓRZYCKIE oraz Skansen Rzeki Pilicy zostają ponownie otwarte dla zwiedzających.Ruch turystyczny będzie się odbywał z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z COVID-19.

Szczegółowe regulaminy zwiedzania: PTT Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy

Rozstrzygnięcie konkursu „Nakręć się na zabawkę”

Kochani! Mamy zwycięzców konkursu „Nakręć się na ZABAWkĘ”. Wybór nie był łatwy ponieważ wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podeszli do zadania konkursowego. Spośród nadesłanych filmików jury konkursu wybrało trzy, które nagrodzimy.

Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom:
I miejsce: Lena Mendak
II miejsce: Mateusz Twardowski
III miejsce: Maja Wach

Nagrody – karty podarunkowe SMYK o wartości 300 zł (za I miejsce), 100 zł (II i III miejsce) wyślemy pocztą.

Protokół obrad jury

Aktywnie w Dzień Dziecka czyli SamaRama – Pandemiczny Rajd Rowerowy

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na Pandemiczny Rajd Rowerowy SamaRama z wirtualnym przewodnikiem, który odbędzie się w ostatni weekend maja.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy, którzy w dniach 30 i 31 maja 2020 r. pokonają jedną z zaproponowanych tras. Zachęcamy do aktywnego spędzenia Dnia Dziecka, bez tłumów na trasie, o dowolnej porze dnia. Najmłodsi uczestnicy zapewne ucieszą się z możliwości samodzielnego pilotowania wycieczki z wirtualnym przewodnikiem.

Do wyboru proponujemy trzy trasy wraz z mapą i opisem do pobrania na telefon:

– Trasa Szosowa, długość: 16,1 km, nawierzchnia utwardzona 100%.

https://www.google.com/maps/d/viewer?fbclid=IwAR2aNb8lhQLOS4oNlMAL_zilu29tBT0uT0JsxMgXKXmO1bfLtpCiXQN9Fag&mid=1_WD_A0UmWk6Ko6Ow7tD0kAjowH7TWEOG&ll=51.49478447104167%2C20.010533519089222&z=13

– Trasa Trekkingowa, długość: 15,4 km, nawierzchnia utwardzona 60%, dukty leśne, ścieżki nadpiliczne 40 %.

https://www.google.com/maps/d/viewer?fbclid=IwAR1vBNNq_VlTXFARIaQUsGoRJodkCkGnkt3TMzFyrW6J2McxUQBms4v7ry4&mid=1iDyHCXCmWLSOyJ5u0nmEc-0RYQg5iRPu&ll=51.493944379761764%2C20.014312751591206&z=13

– Trasa MTB, długość: 14,2 km, nawierzchnia – dukty i ścieżki leśne, ścieżki nadpiliczne 95%, nawierzchnia utwardzona 5%.

https://www.google.com/maps/d/viewer?fbclid=IwAR2PIduffCH3qUo7bf7Vyf67YO3H9omCRoC9xvN4SI9j7m9Cc5drFmZMg8E&mid=1-NMglUsE_bp2gYm7sl3BHgetwJdZ-9Vd&ll=51.49396932096208%2C20.01204842235893&z=13

Na zakończenie rajdu dyplomy i upominki dla najmłodszych uczestników SamaRamy do odebrania na parkingu przed Skansenem Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11) w godzinach 15.00-18.00

Do pobrania: regulamin rajdu

Dzień Dziecka z MCK! „NAKRĘĆ się na ZABAWkĘ”. Baw się dobrze i wygraj nagrodę!

Konkurs organizowany przez Miejskie Centrum Kultury z okazji Dnia Dziecka, na najbardziej twórcze i kreatywne przedstawienie swojej ulubionej zabawki, opowiedzenie o niej i nagranie maksymalnie 60 sekundowego filmiku w technice cyfrowej np. przez kamerą własnego aparatu telefonicznego.

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat z powiatu tomaszowskiego. Regulamin Konkursu i Karta Zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej organizatora www.mck-tm.pl

Filmiki można nadsyłać od 18 do 27 maja 2020 r. Najlepsze, najbardziej kreatywne i oryginalne utwory nagrodzone zostaną kartami podarunkowymi SMYK, które można zrealizować w każdym salonie w Polsce.

Nakręć sobie prezent na Dzień Dziecka! Rozstrzygnięcie konkursu oraz nagrodzenie zwycięzców nastąpi 1 czerwca 2020 r.

Do pobrania: regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa.

 

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w stulecie urodzin Jana Pawła II

Od 18 do 31 maja 2020 r. na płycie placu Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim będzie można oglądać wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Ekspozycję przygotowano z okazji setnych urodzin papieża Polaka, która przypada 18 maja br.

Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Karola Wojtyły. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje Karola z czasów studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody milenium chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty ekspozycji, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim informuje, że od dnia 16 marca br. do odwołania wszystkie filie: DOK ul. Gminna 37/39, MOK ul. Browarna 7, Tkacz ul. Niebrowska 50, Skansen Rzeki Pilicy ul. Modrzewskiego 9/11, PTT Groty Nagórzyckie ul. Pod Grotami 2/6 oraz Informacja Turystyczna Plack Kościuszki 29 będą niedostępne.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie głównej MCK, Plac Kościuszki 18, I piętro.

Prosimy jednak o ograniczenie wizyt i załatwianie spraw poprzez kontakt e-mailowy kontakt@mck-tm.pl lub telefonicznie 44 712-23-69.

Płatności prosimy dokonywać bezpośrednio na konto, nr: 11 1050 1461 1000 0090 3081 1666.

Powyższe działania podyktowane są troską o zdrowie nas wszystkich i ograniczenie bezpośrednich kontaktów do minimum.

W związku z pracami remontowymi, Podziemna Trasa Turystyczna GROTY NAGÓRZYCKIE, będzie nieczynna do odwołania! Przepraszamy.

„Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020

Więcej o: „Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020
22 lutego odbył się XV Halowy Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020. Impreza miała miejsce w hali sportowej ZS-P nr 8 przy ul. Gminnej 5/9. Organizatorami wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 oraz Witold Sil i Michał Lubicki.

Czytaj więcej „„Sport bez nałogów i przemocy” Futsal Białobrzegi 2020”

Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja

Więcej o: Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja

„Tłusty Czwartek na Ludowo” organizowany w dzielnicy Białobrzegi to wydarzenie nawiązujące do ludowych obrzędów kończących okres karnawału. 20 lutego w Miejskim Centrum Kultury filii DOK świętowano zapusty w ludowym klimacie już po raz osiemnasty.Sala widowiskowa filii została zapełniona licznie zgromadzoną publicznością. Przybyli także zaproszeni goście w tym przedstawiciele Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz Urzędu Gminy Tomaszów Mazowiecki a także organizacji pozarządowych i instytucji kultury. Nie zabrakło też tomaszowskich mediów. Czytaj więcej „Tłusty Czwartek na Ludowo – relacja”

Do góry