7. LPJF – drugi dzień koncertów od flamenco po swing

Maciej Smoluch, Adam Makowicz i Aga Zaryan (w trio z Michałem Tokajem i Robertem Majewskim) to artyści, którzy wystąpili 16 września, czyli drugiego dnia Love Polish Jazz Festivalu. W przerwach można było obejrzeć wystawę fotografii „Jazz Moment” autorstwa Urszuli Las, a po koncertach spotkać się z artystami i zdobyć autograf na płycie.

Arena Lodowa wypełniła się festiwalową publicznością, która zjechała do Tomaszowa z różnych części Polski, oraz muzyką, która zapadła w serca nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Sobotni wieczór rozpoczął Maciej Smoluch, tomaszowski wirtuoz gitary klasycznej zafascynowany jazzem, muzyką południowoamerykańską, ale w szczególności flamenco. Maciej, prapremierowo, wykonał program Flamenco Passion 2023!

Kolejnym wykonawcą był Adam Makowicz – legenda polskiego i światowego jazzu, wirtuoz fortepianu. Willis Conover – wybitny promotor jazzu – uznał Adama Makowicza za jednego z „10 najlepszych pianistów dzisiejszego świata”. Makowicz prawie całe dorosłe życie spędził w USA, a obecnie mieszka w Kanadzie. W Tomaszowie wykonał własne kompozycje i standardy jazzowe. I tym razem występ zakończył się owacjami na stojąco.

Ostatni sobotni projekt zaprezentowała zjawiskowa wokalistka Aga Zaryan. W ostatniej ankiecie „Jazz Forum” Aga została uznana za najlepszą polską wokalistkę jazzową. I absolutnie jest to zasłużone wyróżnienie. W czasie tomaszowskiego koncertu premierowo wykonała najpiękniejsze polskie przeboje, zaś na koniec zaśpiewała Suzanne Leonarda Cohena. Rozemocjonowana publiczność długo nie chciała wypuścić artystki ze sceny.

Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca