6. Love Polish Jazz Festival – wystawa fotograficzna Jarka Wierzbickiego

Jarek WierzbickiPodczas 6. edycji Love Polish Jazz Festival będzie okazja na niezwykłe spotkanie z fotografiami Jarka Wierzbickiego. Zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Tomasz Stańko & Wojciech Karolak. W hołdzie” przedstawiająca ujęcia ostatnich lat życia dwóch wybitnych jazzmanów.

 

 

 

 

 

 

 

Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością – muzyka. Pasją – fotografia. Celem – uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze – serce na dłoni. 

Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz” odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwal JazzJam w Legionowie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield oraz na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy’ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera, wykonana podczas 3. edycji Love Polish Jazz Festival, zajęła zaszczytne V. miejsce. Trzykrotny finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w którego drugiej edycji fotografią Leszka Możdżera zajął III. Miejsce, a w trzeciej edycji fotografią Rona Cartera ponownie stanął na III miejscu podium. 

W 2022 roku fotografią Piotra Schmidta, po raz trzeci znalazł się pośród 30 fotografii finałowych konkursu Jazz World Photo. Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę”, współorganizator cyklu koncertów charytatywnych„Gwiazdy Jazzu dla Instytuty Transplantologii Dziecięcej CZD”. Przez pięć lat był dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie. Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek.

Jarek Wierzbicki.
Jarosław Wierzbicki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *