6. Love Polish Jazz Festival – poznajcie termin i wykonawców

Ewa Bem, Richard Bona, Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz oraz TM Brass Orchestra wystąpią podczas tegorocznej edycji Love Polish Jazz Festivalu w Tomaszowie Mazowieckim. Koncerty festiwalowe odbędą się 17-18 września w Arenie Lodowej, a poprzedzą je wokalno-instrumentalne warsztaty jazzowe z udziałem znanych muzyków zorganizowane w Miejskim Centrum Kultury oraz jam session w klubie festiwalowym. Partnerem Głównym festiwalu jest PKN ORLEN.

 

Love Polish Jazz Festival to unikalny w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Jest największą imprezą muzyczną Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największym festiwalem jazzowym w mieście i w regionie. Celem wydarzenia z jednej strony jest tworzenie nowych wartości w kulturze poprzez twórczą konfrontację wizji współczesnych muzyków polskich i zagranicznych w odniesieniu do polskiej klasyki jazzowej, zaś z drugiej prezentacja wielkich, często zapomnianych dzieł – największych osiągnięć „polskiej szkoły jazzu”.

Program 6. Love Polish Jazz Festival

1416.09.2022 r. warsztaty jazzowe, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50

Prowadzący:
Dorota Miśkiewicz – wokal
Adam Wendt – instrumenty dęte
Przemysław Raminiak – fortepian
Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara
Tomasz Grabowy – gitara basowa
Marcin Jahr – perkusja

1517.09.2022 r. wieczorne koncerty w klubie festiwalowym Galeria Sztuki Arkady, ul. Rzeźnicza 4

Koncerty festiwalowe, Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26

17.09.2022 r., godz. 18 – Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz z towarzyszeniem: Piotra Orzechowskiego Pianohooligana (fortepian), Maxa Muchy (bas) i Grzegorza Pałki (perkusja). Projekt: „Nasza miłość”

17.09.2022 r., godz. 20 – Richard Bona. Projekt:  „Richard Bona Band”

18.09.2022 r., godz. 18 – TM Brass Orchestra wraz z wykładowcami i uczestnikami warsztatów jazzowych. Projekt: „Polskie i światowe standardy jazzowe”

18.09.2022 r., g. 20 – Ewa Bem & Andrzej Jagodziński Quartet


Warsztaty jazzowe

Bezpłatne warsztaty jazzowe dla osób powyżej 13. roku życia odbędą się w MCK Tkacz w dniach 14–16 września. Organizatorzy zaprosili wybitnych artystów, którzy podzielą się z uczestnikami swoją unikalną wiedzą i doświadczeniem muzycznym.

Zajęcia wokalne poprowadzi Dorota Miśkiewicz, a akompaniować jej będzie ukraińska pianistka Anastazja Litwiniuk. Technikę gry i improwizacji jazzowej na saksofonie i innych instrumentach dętych zaprezentuje Adam Wendt. Marcin Jahr przekaże swoją wiedzę na temat perkusji jazzowej, zaś Przemysław Raminiak zdradzi, jak robić aranżacje jazzowe na fortepian. Młodzi gitarzyści będą mogli skorzystać z wiedzy wirtuozów gitary Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego oraz Tomasza Grabowego.

16 i 17 września po zajęciach Galeria Sztuki Arkady zamieni się w klub festiwalowy, w którym uczestnicy warsztatów wystąpią na jednej scenie z wykładowcami. Rozpoczęcie koncertów – godz. 19.30.

Sprzedaż biletów

Bilety na 6. Love Polish Jazz Festival dostępne są na biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Love-Polish-Jazz-Festival/Tomaszow-Mazowiecki,
a także stacjonarnie:
– w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, pl. Kościuszki 18,
– w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11,
– PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6
– Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.

Organizator LPJF: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (http://www.mck-tm-pl)

Partner Główny LPJF: PKN ORLEN

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

Warsztaty jazzowe dofinansowano ze środków Fundacji PZU

Warsztaty jazzowe w ramach 6. Love Polish Jazz Festival Tomaszowie Mazowieckim. Termin: 14-16.09.2022, zgłoszenia w Miejskim Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *