Czar widzenia Magdaleny Dziejmy

Starszy mężczyzna i młoda kobieta stoją obok siebie. Mężczyzna zwrócony jest w strone kobiety, w pawej ręce trzyma okulary, gestykuluje, coś mówi. Kobieta trzyma w rękach bukiet kwiatów, uśmiecha się. W tle obraz przedstawiający kobiecą twarz i zrywającego się do lotu ptaka.W piątkowy wieczór (23 września) w Miejskim Centrum Kultury Tkacz otworzyliśmy wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy. Wernisaż poprowadził Mirosław Bernacki, pierwszy mentor artystyczny pani Magdy, która w Tkaczu rozpoczynała pod jego kierunkiem swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem.

Autorka prac jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Do malowania wróciła po kilku latach przerwy za namową męża. Zaczynała od portretów na zamówienie, które znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Anglii i w Niemczech. Od ponad dwóch lat tworzy również prace autorskie. Maluje głównie kobiety i ptaki. Ważnym elementem jej obrazów są oczy, które – jak mówi – są zwierciadłem duszy. Lubi też eksperymentować z kolorem, używając do stworzenia pracy np. jedynie barw podstawowych. Obrazy łączy w cykle.

Wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy w MCK Tkacz (ul. Niebrowska 50) można oglądać do 3 października w godzinach pracy placówki. Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *