Zapraszamy na spacery po Tomaszowie – pierwszy po pl. Kościuszki

Chcesz lepiej poznać dzieje Tomaszowa Mazowieckiego, jego zabytki i ciekawe miejsca? Wspólnie z Informacją Turystyczną zapraszamy mieszkańców i turystów na nowy cykl pn. „Spacery po Tomaszowie”. Pierwszy z nich – po placu Tadeusza Kościuszki – już 18 czerwca o godz. 11. Obowiązują zapisy.

Celem projektu jest przekazanie szczegółowej wiedzy i ciekawostek dotyczących poszczególnych zakątków Tomaszowa. Spacery będą prowadzić specjaliści w danej dziedzinie, którzy podzielą się swoją wiedzą, niejednokrotnie zdobywaną przez wiele lat – informuje Maria Papiernik-Typa z Miejskiego Centrum Kultury.

Pierwsze spotkanie nosi tytuł „Spacer po Tomaszowie: plac Kościuszki”. Będzie ono okazją do zapoznania się z historią, ciekawostkami, tajemnicami związanymi ze ścisłym centrum naszego miasta.

 

 

Pracownicy Informacji Turystycznej zaprosili do współpracy Mariana Fronczkowskiego – regionalistę badającego dzieje Tomaszowa oraz autora publikacji o tej tematyce. – Pan Marian to wspaniały gawędziarz, który opowie uczestnikom spaceru o początkach Tomaszowa, dziejach placu Kościuszki i jego dawnych mieszkańcach – dodaje Maria Papiernik-Typa.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się wcześniej na nie zapisać: osobiście w Informacji Turystycznej mieszczącej się na placu Kościuszki 29 lub telefonicznie pod numerem 44 710-03-29.

Na zakończenie spaceru na zapisanych uczestników czeka niespodzianka przygotowana dzięki uprzejmości właścicieli sklepów Deko Smaku, która będzie również okazją do rozmów, podsumowań i wymiany myśli.

O kolejnych spacerach będziemy informować na bieżąco.

10.06.22 Regulamin – spacer po Tomaszowie (1)

Spacer po Tpomaszowie: pl. Kościuszki. 18 czerwca 2022, godz. 11, Tomaszów MAzoaiweki. Zapisy w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *