Zapraszamy na spacer po Tomaszowie

Spacer po Tomaszowie: Wrześniowym szlakiem obrońców Tomaszowa. Wydarzenie, które odbędzie się 23 września poprowadzi dr Marek Stefański. Zbiórka uczestników o g. 10.45 przy pomniku T. Kościuszki na pl. Kościuszki. Udział bezpłatny. Więcej informacji na stronie mck-tm.pl.Miejskie Centrum Kultury i działająca w jego strukturach Informacja Turystyczna zapraszają na kolejny Spacer po Tomaszowie, który odbędzie się 23 września o godz. 11. Tym razem powędrujemy „Wrześniowym szlakiem obrońców Tomaszowa”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer o tematyce wojskowości poprowadzi dr Marek Stefański, autor biografii pułkownika S. Hojnowskiego, Specjalista Działu Rozwoju Turystyki. Zbiórka uczestników o godz. 10.45 przy pomniku T. Kościuszki na pl. Kościuszki. 

„Tomaszów Mazowiecki we wrześniu 1939 r. stał się niemym widzem boju samotnej polskiej dywizji piechoty z niemieckim XVI Korpusem Armijnym ger. Erlicha Hoepnera (1. PzD gen. dyw. R. Schmidta i 4. PzD gen. bryg. G.H. Reinhardta oraz dwie dywizje piechoty – 14. i 31.) ze składu 10 Armii. I choć starcie to z góry skazane było na porażkę, to żołnierz polski okazał się być trudnym przeciwnikiem dla najeźdźcy”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *