Zapraszamy na kulturalny weekend nad Pilicą

Kosmiczne rakiety, konkursy z upominkami, liryczny koncert Piotra Goljata z zespołem oraz wiele innych atrakcji czeka na tych, którzy w najbliższy weekend (10 i 11 lipca) przyjdą na przystań miejską przy ul. PCK. Tym samym Miejskie Centrum Kultury zainicjuje cykl wakacyjnych imprez przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta i turystów.

Kulturalny weekend z MCK ph. „Kosmiczny Tomaszów” rozpocznie się w piątek o godz. 17 i potrwa do godz. 19. Będzie rodzinnie, kolorowo i wesoło. Najwięcej niespodzianek przygotowano dla najmłodszych, w tym: ozdabianie rakiet kosmicznych, grę sprawnościową “Droga Mleczna”, konkursy czy pokazy latających komet, czyli wielkich baniek mydlanych (planowany co 30 min). Chętni będą mogli skorzystać z fotobudki lub zrobić sobie zdjęcie z “żywą” maskotką − planetą Ziemią. Na stoisku plastycznym każde dziecko będzie mogło zmienić się w ufoludka.

W sobotę, w nowym amfiteatrze, posłuchać będzie można tomaszowskiego muzyka, kompozytora i aranżera Piotra Goljat, który wystąpi z zespołem w koncercie „Przystań pod gwiazdami”. Artyście towarzyszyć będą: Piotr Górka − kontrabas, Sebastian Ruciński − gitary, a także gościnnie Beata Stasiak − wokal. Początek o godz. 20.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Przyjdźcie i bawcie się odlotowo! Ze względu jednak na obecną sytuację związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wydarzenia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Prosimy o zachowanie bezpiecznych odległości oraz zdezynfekowanie rąk przed wejściem na przystań oraz na przygotowanych stanowiskach z poszczególnymi atrakcjami.

Regulamin Kulturalny Weekend z MCK