Zapraszamy na koncert Nocnej Zmiany Bluesa

Koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. 20 maja 2023, godz. 18, Miejskie Centrum Kultury Tkacz, ul. Niebrowska 50, Tomaszów Mazowiecki. Bilety do kupienia przez portal Biletyna.pl oraz w MCK przy pl. Kościuszki 18. Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa wystąpią 20 maja w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Koncert odbędzie się w cyklu Tkacz Music Cafe. Początek o godz. 18.

Bilety  do nabycia przez portal Biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Nocna-Zmiana-Bluesa-TM/Tomaszow-Mazowiecki oraz stacjonarnie w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 i w Informacji Turystycznej przy pl. Kościuszki 29 w Tomaszowie Mazowieckim.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa od 40 lat, bez przerwy, podróżują i koncertują, dzieląc się swoją muzyczną pasją. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek

Sławek Wierzcholski jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak: „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”. To również wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Przez 30 lat był też prezenterem Polskiego Radia, organizatorem festiwali bluesowych, a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis”.

Charakterystyczne brzmienie Nocna Zmiana Bluesa wypracowała w trakcie tysięcy koncertów w klubach i na festiwalach w kraju i całej praktycznie Europie. Koncertowała również w Zimbabwe i w Stanach Zjednoczonych, na festiwalu „International Blues Challenge” w Memphis.

Skład zespołu:
Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna
Witold Jąkalski – slide gitar
Wiesław Kryszewski – gitara
Piotr Dąbrowski – gitara basowa
Grzegorz Minicz – bębny, tara

Zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *