Z kulturą każdemu do twarzy…

Miejskie Centrum Kultury 7 października gościło wyjątkowych odbiorców sztuki. Byli nimi uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7, uczestnicy Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Zgodnie z jego założeniem ośmiolatki miały poznać lokalnego twórcę. Wybrały Marcina Stańca, plastyka, autora prezentowanej właśnie w MCK za Pilicą wystawy „Rzeka wspomnień”.

W trakcie spotkania poznały życiorys artysty. Dowiedziały się m.in., że jest on pracownikiem Miejskiego Centrum Kultury i prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i seniorami, a także zajmuje się aranżacją wystaw w Skansenie Rzeki Pilicy. Obejrzały też obrazy pokazane na wystawie. Zachwyciły się płótnami z pejzażami rzeki, a także niezwykle barwnymi portretami. Przystając przy wybranej przez siebie pracy zastanawiały się nad jej znaczeniem.

Po obejrzeniu galerii mali miłośnicy sztuki sami stali się artystami, malując na rozpostartej na dziedzińcu placówki folii stretch. Powstały abstrakcyjne kompozycje, które każdy uczestnik mógł odbić na kartonie i taką pamiątkę ze spotkania zabrać ze sobą. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie na tle muralu zdobiącego ogrodzenie MCK za Pilicą, którego pomysłodawcą i współtwórcą był przed rokiem Marcin Staniec.

Chętnych do rozwijania talentu plastycznego pod okiem pana Marcina, magistra sztuki, który zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą, zapraszamy na zajęcia do MCK Tkacz i MCK za Pilicą. Więcej informacji na stronie internetowej MCK w zakładce Strefa Zajęć.