Wokalni dla pań (i nie tylko)

Scena. Kobieta w wieku seioralnym siedzi na białym, wiklinowym fotelu. Ubrana jest w czerwoną sukienkę. W prawej ręce trzyma mikrofon, do którego śpiewa. W tle dekoracja z dużych białych i ćzerwonych kwiatów z papieru, tworzących girlandę. Na dole sceny jasne światło reflektorów. Piosenki o kobietach, dla kobiet i te, które kobiety lubią i chętnie słuchają, znalazły się w programie dwóch koncertów przygotowanych przez grupę „Wokalni” z okazji Dnia Kobiet. Publiczność mogła ich wysłuchać 9 marca w Miejskim Centrum Kultury Tkacz o godz. 17 i 19. Wokalistów do występu przygotowała Beata Niedzielska, która opracowała również scenariusz wydarzenia.

„Wokalni” to grupa międzypokoleniowa. Śpiewają w niej zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli. Tym razem przed publicznością zaprezentowali się: Jadwiga Kocik, Piotr Iwanicki, Bartek Wojciechowski, Hanna Cierpicka-Trzonek, Maria Bernacka, Julianna Kołodziejczyk, Maciej Kowalski, Karolina Zalewska, Martyna Pękala, Amelia Piechota, Tymon Ćwiertnia i Julia Szulc.

Tak jak zróżnicowana jest grupa „Wokalni”, tak różny był koncertowy repertuar. Publiczność usłyszała piosenki znane z wykonań m.in. Karin Stanek, Danuty Rinn, Czerwonych Gitar, Zdzisławy Sośnickiej, Lady Pank,  Ani Dąbrowskiej, Edyty Górniak, Cleo czy Sanah. Na finał artyści wspólnie wykonali utwór „Ramię w ramię” z repertuaru Kayah i Viki Gabor.


Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu z nami byli. A już 18 marca zapraszamy do MCK Tkacz na koncert piosenki francuskiej w wykonaniu Yagi Kowalik.

Więcej zdjęć z koncertu można obejrzeń na naszym fanpage’u na Facebooku (http://www.facebook.com/mcktomaszowmazowiecki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *