Warsztaty ceramiczne z udziałem Rzecznika Praw Dziecka – Mikołaja Pawlaka

W dzisiejsze popołudnie w związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka mieliśmy okazję gościć Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka. O godzinie 14 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ulicy Niebrowskiej 50 rozpoczęła się konferencja naukowa, której tematyka dotyczyła badania postaw i zjawiska przemocy w stosunku do grup marginalizowanych społecznie wśród nastolatków.

Pod koniec spotkania Rzecznik odpowiedział na kilka pytań od publiczności, a później przemieścił się na warsztaty ceramiczne do Miejskiego Centrum Kultury Browarna. Mikołaj Pawlak wziął udział w zajęciach prowadzonych przez naszą instruktorkę ceramiki, plastyki i malarstwa – Bożenę Gajdę. Wspólnie z dziećmi tworzyli gliniane ozdoby świąteczne w formie choinek. Wszystkie prace zostały wykonane w innej koncepcji, przez co każda z nich była wyjątkowa. 

Po zakończeniu zajęć na uczestników czekała niespodzianka – choć do świąt jeszcze daleko, to wszystkie dzieci otrzymały świąteczne upominki od Rzecznika Praw Dziecka. W podziękowaniu za wizytę również Panu Rzecznikowi wręczyliśmy prezent w postaci ceramicznego anioła wykonanego przez Bożenę Gajdę.

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka, Rzecznik Mikołaj Pawlak pojawi się również na wydarzeniu finałowym, które odbędzie się w sobotę, 19 listopada w Arenie Lodowej. Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *