Warsztaty aktorskie – nie czekaj, zapisz się już dziś

Dziewczyna mim. Na głowie ma zółty beret. Dłonie w białych rękawiczkach trzyma tak, jakby opierała się o szybę. Patrzy przed siebie szeoko otwartym oczami. Od 15 października w Miejskim Centrum Kultury rozpoczynamy cykl zajęć adresowanych do osób powyżej 15. roku życia zainteresowanych pracą sceniczną lub medialną (TV, radio, estrada), a także kandydatów na studia aktorskie. Poprowadzi je Michał Rzepka – reżyser i pedagog teatralny (realizował spektakle m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Jaracza w Olsztynie i Teatrze Polskim w Poznaniu).

Spotkania odbywać się będą w piątki o godzinie 17.

W programie:

• Nauka podstawowego warsztatu aktorskiego: nabycie świadomości ciała, gestu i słowa.
  • Poznanie różnych technik aktorskich.
  • Nauka pracy z partnerem scenicznym.
  • Praca nad emisją głosu, dykcją i poprawną artykulacją.
  • Ukazanie różnorodnych możliwości budowy roli: psychologicznej, antypsychologicznej, muzycznej, plastycznej.
  • Praca z tekstem – interpretacja tekstu oraz praca nad scenariuszem teatralnym.
  • Praktyczne poznanie teatru formy i animacji.

Warsztaty zakończy pokaz spektaklu teatralnego, zrealizowanego według scenariusza współtworzonego przez prowadzącego i uczestników.

Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32868